Soferi Tir Contract Germania / Sofer Tur-Retur / Dispecer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Denis Spedition angajeaza soferi camion cu permis de conducere categoriile C+E pentru transport international. Contract de munca pe Germania.
Cerinte:
- documente necesare pentru a putea efectua transporturi internationale: permis de conducere, atestat sofer profesionist, carte de identitate valabile;
- experienta in transporturi frigorifice pe rute internationale;
- cunoasterea aplicatiei de GPS si capacitatea de a se orienta in spatiu;
- persoana sociabila, responsabila, atenta la detalii, ordonata.
Responsabilitati:
- cunoasterea si respectarea programului de lucru pentru un sofer profesionist;
- respectarea termenelor de livrare impuse de clienti;
- vigilienta si atentia sporita la verificarea documentelor la incarcare/descarcare;
- urmarirea temperaturii marfii pe parcursul realizarii transportului.

Angajam Dispecer Transport International

Denis Spedition este in cautarea unui nou membru pentru echipa sa de expeditori. Cu o experienta de peste 10 ani in transportul de marfuri la temperatura controlata, ne dorim un candidat capabil sa respecte standardele de calitate impuse de o piata competitiva si imprevizibila.
Cerinte:
- experienta de cel putin 2 ani pe un post similar.
- cunoasterea unei limbi straine (engleza; germana/franceza/spaniola) la nivel avansat.
- cunostinte PC (utilizarea pachetului MS Office); Timocom; Bursa Transport.
- abilitati ca atentia distributiva;
Descrierea jobului- planifica si organizeaza transporturi de marfuri pe rute internationale;
- urmareste procesul de derulare al transportului pe care il coordoneaza;
- are in vedere optimizarea curselor pentru maximizarea profitului;
- intocmeste si transmite oferte de transport catre potentiali clienti;
- negociaza tarife;
- respecta cerintele clientilor si comunica in permanenta cu acestia;

Descrierea jobului

Cerinte:

Denis Spedition este o firmă de transport frigorific de marfă, înfiinţată în anul 2006 de către dl. Florin Tudose, în calitate de acționar unic al companiei.

Sediul firmei este în București-Sector 6, Bd.1 Mai, Nr.15 , iar punctul de lucru este în București-Sector 6, Bd.Timișoara , Nr.92.

Domeniul de activitate al firmei este transportul de mărfuri frigorifice și generale, intern și internațional.
Publicat 30 apr. 2022 Reactualizat 28 mai 2022 Expiră 30 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos