Soferi Testare Autovehicule cat.B - proiect Germania

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Compania Formel D isi extinde echipa si cauta Soferi Testare Autovehicule pentru Germania.
Pasiunea ne conduce, profesionalismul ne scoate în evidență și spiritul de echipă ne face să avem succes.
Daca esti pasionat de domeniul auto si adrenalina te caracterizeaza, atunci vino in echipa noastra!
Cunoașterea limbii germane este indispensabila,
precum si disponibilitatea pentru deplasare in strainatate.

Descrierea jobului

Descriere job:
Candidatul ideal realizeaza activitati de testare a autovehiculelor, tinand cont de cerintele predefinite, relevand in caietul de sarcini, informatii privind caracteristicile tehnice ale vehiculului: manifestarea si functionarea vehicului in diferite conditii sau orice anomalii sau perimetrii care nu se incadreaza in conditiile de functionare optime

Cerinte:
• Permis auto categoria B detinut de minim 2 ani - esential
Cunoasterea limbii germane la nivel mediu, cerinta obligatorie
• Studii tehnice de mecanica
• Cunostinte de mecanica si testare autovehicule
• Experienta in conducerea cat mai multor tipuri de autovehicule pe diverse trasee constituie avantaj
• Fara incidente in trafic, frecventa de condus 5 ore pe saptamana
• Atitudine proactiva si echilibru emotional
• Disponibilitate imediata

Responsabilitati
• Indeplinirea indicatiilor sefului de echipa
• Dupa primirea indicatiilor, verificarea livretului de progresie si clasorul tehnic in care se regasesc consemnele tehnicianului
• Realizarea activitatilor de testare a vehiculului conform procedurii si cerintelor stabilite
• Descrierea comportamentului si tinutei de drum a autovehiculului testat
• Completarea si predarea foilor de parcurs in termenul stabilit
• Verificarea tehnica a fiecarui autovehicul inainte si dupa cursa de testare
• Identificarea anomaliilor si raportarea lor catre managerul direct

Beneficii:
Contract pe perioada determinata de 3 luni, cu posibilitatea prelungirii in functie de performante
• Pachet salarial competitiv
• Diurna pentru deplasarile in strainatate
• Transportul si cazarea asigurate
• Instruire specializata

Formel D is the global service provider of the automotive industry. We develop market- leading concepts as well as individual, scalable solutions along the entire automotive value chain – from the development to the production and up to the aftersales service.

Formel D was founded in 1993 at its headquarters in Troisdorf in Cologne. Today we employ over 6000 people from 45 nations in more than 80 sectors in 19 countries. Passion drives us, professionalism makes us stand out and team spirit makes us successful. We work at the core of the industry that moves us every day. Formel D. The driving force.

Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022