Publicat 01 Aug 2019 | Expiră 31 Aug 2019

Soferi profesionisti in Germania

7 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba germană, română, engleză

Candidatul ideal

responsabil
serios
harnic
punctual

Descrierea jobului

Fiecare sofer isi incarca masina (7.5 sau 12 tone)
Se livreaza marfa paletizata cu liza manuala, aproximativ 16-17 clienti pe zi
Se munceste de Luni pana Vineri de la 06:00 - 16:00/ 18:00 in functie de cum se misca fiecare (pauza inclusa in program)
Nu e necesara nici o limba straina deoarece avem dispeceri care intermediaza munca intre depozit si sofer pentru perioada de acomodare.
Se ofera salariu intre 1800 - 2600 euro net ( in mana) in functie de calificarile fiecaruia. (cu mentiunea ca salariile peste 2300€ sunt pentru persoane care conduc 12 tone cu tandem)
4 saptamani de concediu pe an plus sarbatorile legale ( 13 pe an in Bayern)
Contract de munca nedeterminat cu firma nemteasca ( 6 luni de proba)

Suntem o companie de transport local din Munchen. Avem in prezent peste 200 de angajati si ne ocupam cu distributia pe masini incepand de la 2.8 tone pana la 40 de tone. Momentan ne focusam campania de recrutare pe masini de 7.5 si 12 tone, pentru distributie locala (in fiecare seara acasa), deci soferi cu C sau C+E.
Pentru mai multe detalii nu ezitati sa ne trimiteti un CV si veti fi contactati in cel mai scurt timp.

Soferi profesionisti in Germania  -  BTL-Logistik GMBH

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles