Publicat 01 Aug 2019 | Reactualizat 24 Aug 2019 | Expiră 31 Aug 2019

Soferi C+E pentru Germania

30 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

- 1 an experienta pe comunitate constituie avantaj
- experienta cu Jumbo Road trains este apreciata
- Cunostintele de limba germana si/sau engleza constituie un avantaj (un minim de cunostinte scris si vorbit)
- cazier judiciar fara inscrieri
- fisa medicala
- Card tachograf
- Atestat ADR valabil constituie avantaj

Descrierea jobului

Angajam 30 soferi de camion C+E interesati de o colaborare de lunga durata. Contractul de munca se semneaza direct cu compania. Elflein Transport und Logistik are o flota de peste 380 de masini moderne, toate echipate cu cele mai inalte standarde de siguranta si Euro 6.

Oferta noastra
- salariu 1600 euro brut + diurna.
- loc de munca stabil cu un contract de munca in Germania.
- posibilitati de dezvoltare in cadrul companiei si suport.
- program de lucru 6 saptamani cu 2 libere.
- transportul dus-intors in Romania asigurat de companie
- echipa internationala de planneri si soferi - transport intern si international.
- locatii in Germania unde colegii nostrii se pot odihnii in fiecare zi si isi pot petrece week-endurile (cu masini de spalat, dusuri si bucatarie)

Compania Elflein a fost infiintata in anul 1932, un succes in transport si logistica de specialitate. De la birourile noastre din Bamberg, Leipzig, Oelsnitz, Hermsdorf, Bor (CZ) și Nyrany (CZ), raspundem cerințelor naționale și internaționale ale pieței transporturilor europene.

De la începutul anilor '70, Elflein sa impus în domeniul aprovizionarii industriei de automobile.

Cu peste 750 de angajați, mai mult de 380 de vehicule și zona de depozitare corespunzătoare, suntem pe deplin pregatiti pentru sarcinile de transport și logistică.

Soferi C+E pentru Germania  -  Elflein Spedition & Transport GmbH

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles