Publicat 22 Feb 2019 | Expiră 25 Mar 2019

SOFER

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

EDUCATIE: Studii medii tehnice; sofer
EXPERIENTA: 3 ani
CUNOSTINTE SPECIFICE: Permis conducere categorii B+C+E
Atestat transport

Descrierea jobului

.Folosire si exploatare utilaj
- Raspunde de deplasarea in stare de siguranta a utilajului, de functioanarea si utilizarea lui , conform fisei tehnice si normelor tehnice de exploatare;
- Raspunde de respectare legilor in vigoare privind circulatia pe drumurile publice ;
- Raspunde de imprejmuire si semnalizarea locului de munca;
- Verifica starea tehnica a utilajului ,avand obligatia de a nu pleca in cursa daca acesta nu corespund din punct de vedere tehnic;
- Instiinteaza serviciul logistic-transporturi si reparatii auto despre deficiente in functionare a utilajului;
- Semnalează si programeaza pentru revizii şi întreţinere autovehiculul si utilajele (conform instrucţiunilor de utilizare);
- Răspunde de curăţenia interioară şi exterioară a utilajului;
- Este responsabil de folosirea utilajelor si echipamentelor din dotare (compresoare, masini de taiat asfalt, compactor);
- La preluarea utilajului stabileste daca acesta este in stare de functionare;
- Verifica si preia materialele necesare desfasurarii activitatii conform programului de lucru/fisele de lucru;
- Verifica la plecarea in tura daca echipamentul individual de protectia muncii si celelalte dispozitive sunt complete si nedeteriorate si semnalizeaza sefului de serviciu orice neregula constatata;
- Preda cu semnatura gestionarului primitor-distribuitor materialele returnate pe baza fisei de materiale, bon de retur sau lista de materiale;
- 2-GESTIONARE RESURSE MATERIALE-EIP
- La preluarea utilajului stabileşte dacă acesta este in stare de functionare corepunzatoare;
- Verifică şi preia materialele necesare desfasurarii activitatii, conform programului de lucru /fisele de lucru;
- Verifică la plecarea în tură dacă echipamentul individual de protecţia muncii şi celelalte dispozitive sunt complete şi nedeteriorate şi semnalează sefului de serviciu orice neregulă constatată;
- Preda cu semnătură gestionarului primitor - distribuitor materialele returnate pe baza fişei de materiale, bon de retur sau listă de materiale;

Descrierea companiei

www.luxten.com

Expirat
SOFER  -  Luxten Lighting Company

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles