Publicat 18 Sep 2019 | Reactualizat 16 Oct 2019 | Expiră 19 Oct 2019

Sofer profesionist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

Cerinte obligatorii:

Firma ITT-Keutmann GmbH cauta sofer profesionist, posesor permis de conducere categoria C+E, cu experienta de minimum 2 ani in conducerea camioanelor de mare tonaj (40 tone) prelata si ADR Cisterna, cartela conducatorului auto/card tahograf, atestat de transport marfa clasa 95, permis ADR si vorbitor de limba germana sau engleza la nivel conversational.

Pachet beneficii:
-va oferim un contract de munca legal incheiat direct cu angajatorul german, firma noastra de Transport cu Cisterne ITT-Keutmann GmbH din Düren, Germania; Foarte important: noi nu intermediem contracte de munca si nici nu percepem comisioane la angajare !
-perioada de lucru este de 4+2 (4 saptamani la munca in Germania cu 2 saptamani de repaus acasa in Romania) si cu un salariu de pana la 2300 €;
-daca nu aveti deloc experienta pe cisterna dar in schimb sunteti motivat si pregatit sa invatati ceva nou, va putem oferi noi aceasta calificare profesioanala (fara alte costuri din partea dvs.);
- va oferim instruire la locul de munca pentru operarea in conditii de siguranta a cisternei chimice (ADR);
-dispecerat in limba germana si engleza;
-asigurari sociale germane (asigurare medicala germana, pensie etc.); dupa 1 an vechime in firma noastra va putem acorda asistenta si indrumare in procedul de relocare in Germania;
-asistenta si sprijin la intocmirea si depunerea dosarului de alocatii copii in Germania (cca 160 € alocatie);
-asistenta si sprijin la stabilirea si schimbarea clasei de impozitare;
-costurile cu biletele de avion vor fi suportate de catre firma noastra;
-la sosire in Köln veti fi preluat de la aeroport/ la plecare veti condus la aeroport cu microbuzul firmei noastre;
-daca doriti sa veniti la serviciu cu autoturismul dvs. va putem deconta si o parte din cheltuielile cu transportul la dus-intors;

Toti cei care indeplinesc conditiile noastre si sunt interesati de un job stabil in Germania ii asteptam sa ne transmita CV-ul si actele soferului pe adresa noastra de email: lb@itt-keutmann.com
Candidatii selectati vor fi contactati de catre noi prin telefon sau email.

Expirat
Sofer profesionist  -  ITT-Keutmann GmbH

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles