Publicat 28 Iun 2017 | Reactualizat 22 Iul 2017 | Expiră 29 Iul 2017

SOFER PROFESIONIST PENTRU COMUNITATE

1 post

Candidatul ideal

Posesor permis conducere categoria C+E;
Posesor atestat transport marfuri generale ( atestatul ADR constituie avantaj );
Fara antecedente penale si rutiere grave;
Experienta minima de 6 luni in conducerea autovehiculelor de minim 20T;
Experienta minima de 6 luni in transport de marfuri pe teritoriul CE;
Card pentru tahograf digital;
Seriozitate si responsabilitate si disponibilitate de lucru pentru perioade cuprinse intre 6-8
saptamani pe teritoriul CE

Descrierea jobului

Incadrarea in programul stabilit pentru incarcarea/livrarea marfurilor;
Respectarea timpilor de condus/odihna precum si legislatia rutiera in vigoare;
Eforturi permanente pentru imbunatatirea parametrilor de functionare a auto-ului pe care-l conduce(de exemplu: conduce economic);
Utilizarea in mod optim si incadrarea in normele stabilite de companie in ceea ce priveste resursele necesare activitatii(carburant,anvelope,taxe de drum,etc);
Mentinerea unei comunicari eficiente cu coordonatorul de transport rutier de marfuri;
Predarea la timp a documentelor aferente marfurilor transportate precum si a documentelor specifice activitatii

TRANSGOR LOGISTIK este o companie ce presteaza servicii de depozitare, expeditii interne si internationale, transporturi rutiere de marfa in toata Europa.Transportam marfuri generale, ADR-periculoase, confectii, frigorifice, agabaritice, in regim de exclusivitate sau grupaj.
Societatea are implementat sistemul de Management al Calitatii conform ISO 9001:2015 de catre TUV Rheinland.
Suntem membri ai Uniunii Societatilor de Expeditie din Romania si ai Asociatiei Romane de Transport Rutier International
Prin USER suntem afiliati FIATA (Federation Internationale des Associations de Transitaires et Assimiles), organizatia mondiala a transportatorilor.

SOFER PROFESIONIST PENTRU COMUNITATE  -  Transgor Logistik