Sofer Profesionist Marfa 40T (Contract German)

Intermodal Services SRL 10 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Deții un permis de conducere valabil din clasa C și CE, atestat de conducător auto (cifra 95), un cazier auto fără antecedente și deții /ești disponibil să obții certificatul ADR
  • Ai experiență practică în transportul internațional de mărfuri (cel puțin 1 an)
  • Ai un mod de lucru independent, fiabil și orientat către client
  • Cunoști limba engleză sau germană, vorbit și scris

Descrierea jobului

Ce oferim
  • Venituri avantajoase, bazate pe performanță
  • Contract de muncă, asigurare și beneficii germane (coasigurare membrii familie, alocație copii etc.)
  • Loc de muncă sigur într-o companie în expansiune
  • Flotă modernă și echipamente impecabile
  • Terminalele și filiale proprii cu infrastructură extinsă (sanitare)
  • Zboruri spre casă organizate și plătite de Bertschi în săptămânile de compensare
  • Instruire profesională de 3 săptămâni în Elveția
  • Instruire anuală și o pregătire continuă de către formatori profesioniști

Activitatea ta
  • Transportul produselor chimice lichide ADR/non-ADR în cisterne tip container
  • Încărcarea/descărcarea produselor la client
  • Controlul și întreținerea vehiculelor și a echipamentelor
  • Înregistrarea transportului corectă (documente de transport, aplicație track & trace etc.)

Compania noastră este specializată pe servicii de logistică pentru produse lichide și solide activă în industria chimică. Fiind un pionier în transportul intermodal transalpin, Bertschi este primul în ceea ce privește sustenabilitatea in transportul de mărfuri. Acest lucru este subliniat de poziționarea noastră ca lider în transportul intermodal și naval ale produselor chimice in Europa.

Construind pe rețeaua noastră Europeană densă de terminale și filiale, compania s-a extins geografic, devenind astfel un lider mondial de transport a containerelor în domeniul indrustial chimic. Rămânem întotdeauna loiali filozofiei fondatorilor noștri, siguranța și protecția mediului înconjurător, fiind o prioritate pentru noi, fără compromisuri.

Publicat 1 Sept. 2022 Reactualizat 22 Sept. 2022 Expiră 1 Oct. 2022