Sofer masina mare tonaj

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Societatea HeidelbergCement România S.A. organizează un proces de selecție pentru ocuparea a 2 posturi vacante de Șofer maşină mare tonaj, pentru zona județului Dâmbovița.

Cerințele postului
Studii și experiență:
- Absolvent de școală profesională sau studii medii;
- Experiență de minim 3 ani în activitatea de transport auto.

Certificate/atestate:
- Atestat profesional pt. conducatori auto care efectuează transport rutier de mărfuri cu vehicule a căror masă maximă autorizată este mai mare de 7,5 tone;
- Permis de conducere categoriile B+C, C+E.

Cunoștințe și abilități necesare:
- Cunoștințe privind legislaţia rutieră;
- Cunostinţe de exploatare tehnică auto;
- Bune abilități de organizare personală;
- Putere de concentrare si rezistenţă la stres.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități
- Completează foile de parcurs cu datele referitoare la cursele pe care le efectuează;
- Efectuează operaţiunile legate de folosirea diagramelor şi a înregistrărilor tahografice;
- Efectuează operațiunile de încărcare, aplicare a sigiliilor, transport si descărcare a mărfurilor;
- Se îngrijește de mijloacele de transport pe care le are în primire, răspunde de integritatea lor precum și de integritatea inventarelor acestora, efectuează operațiunile de întreținere periodică pe care le are în atribuțiuni;
- Răspunde de integritatea cantitativă şi calitativă a mărfurilor pe toată durata efectuării transportului;
- Respectă regulile de circulaţie, normele SSM, SU şi toate reglementările în vigoare privind transportul rutier de mărfuri;
- Gestionează documentele primite cu privire la mărfurile transportate.

Procesul de selecție constă în următoarele probe:
- Testare scrisă cunoștințe de legislație rutieră și mecanică auto;
- Probă practică;
- Interviu cu comisia de evaluare.

În cazul în care considerați că îndepliniți cerințele de mai sus și sunteți interesat/ă de acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs., până la data de 31 mai 2022, la adresa: recrutare@heidelbergcement.ro.

Doar candidaţii care corespund profilului comunicat vor fi contactaţi.

Grupul HeidelbergCement, producător de ciment, betoane şi agregate, este lider mondial în domeniul materialelor de construcţii şi unul dintre cei mai importanţi investitori germani din România. Pe piața locală, HeidelbergCement România S.A. este unul dintre cei mai importanți producători de ciment, agregate și betoane, având 3 fabrici de ciment, 19 stații de betoane, 7 cariere și 6 balastiere.
Publicat 18 mai 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos