Publicat 06 Mar 2018 | Reactualizat 03 Apr 2018 | Expiră 06 Apr 2018

SOFER DE TIR - TRANSPORT INTERNATIONAL DE MARFA

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINTE OBLIGATORII:

- atestate si certificari valabile (inclusiv ADR)
- card tahograf valabil
- experienta pe comunitate de minim 2 ani
- limba engleza la nivel conversational
- competente si abilitati pentru lucrul in echipa
- seriozitate, corectitudine, disponibilitate, deschidere si intelegere
- fara cazier judiciar
- fara antecedente rutiere grave
- fara probleme grave de sanatate
- aspect fizic placut si ingrijit
- responsabilitate si constiinciozitate
- cunostinte avansate privind legislatia rutiera si legislatia internationala a transporturile rutiere de marfa
- cunostinte avansate de geografie a Europei
- cunostinte privind taxele de drum si rutele econome si eficiente de transport
- cunostinte tehnice privind sistemele de ancorare a marfii si de pozitionare in camion privind regulile de siguranta impuse de lege
- cunostinte privind verificarea sau intocmirea actelor de transport
- cunostinte utilizare laptop, scaner, smart mobil, tahograf si aparate internationale de taxat
- utilizarea eficienta a timpilor de condus

Descrierea jobului

Angajam pe termen lung soferi profesionisti cu minim 2 ani de experienta pe comunitate pentru transportul rutier de marfuri generale si/sau periculoase.
Categoria CE pentru transport international (comunitate si import-export) .
Perioada de lucru este de 6 - 8 saptamani cu una sau doua saptamani libere (la alegere).
Mediu de lucru profesionist, flexibil si serios.
Camioane noi EURO 5 si EURO 6 (Mercedes si Scania), dotate cu GPS, sistem de monitorizare al performantelor si sonde litrometrice.
Remorci cu prelata sau dube frigorifice.
Se conduce doar la program, posibilitate si de echipaj.

BENEFICIILE DE CARE VEI AVEA PARTE:

- salariu fix minim pe economie
- diurna de deplasare fixa pe numarul de zile petrecute in strainatate
- respectarea programului si a timpilor de condus
- masini noi EURO 6 SI EURO 5 - Mercedes si Scania
- traning-uri de eficientizare a consumului si de perfectionare a stilului de condus
- dispecer dedicat
- respectarea perioadelor de concediu
- bonusarea lunara in functie de criteriile de perfomanta stabilite (consum, mod utilizare masina, km parcursi)
- departament de suport dedicat privind eficientizarea rutelor de transport, alimentarile si utilizarea masinii

Infiintata in anul 2008 cu capital integral privat, S.C. RISE SPEDITION S.R.L. are ca domeniu principal de activitate transportul de marfuri in regim rutier international si national cu autovehicule proprii sau inchiriate. Totodata, compania este licentiata pentru intermedierea transporturilor rutiere interne si internationale de marfuri si detine in portofoliu peste 380 de clienti activi si peste 250 de firme de transport contractate, din diverse tari si locatii ale Europei, in asa fel incat orice destinatie poate fi considerata „langa casa”.

Viziunea noastra este de a ne dezvolta continuu structura, calitatea si complexitatea serviciilor astfel incat pana la sfarsitul anului 2020 sa ajungem in top 5 companii de transport din Romania.

Misiunea noastra este sa ne folosim constructiv si eficient, la capacitate maxima, forta cu care suntem inzestrati pentru a transforma acea constructie mentala pe care am elaborat-o, in realitate.

Suntem o echipa tanara, plina de entuziasm, cu simt creativ foarte bine dezvoltat, in permanenta cautare de a obtine excelenta in tot ceea ce facem.

Responsabilitatea si flexibilitatea de care dam dovada ne ajuta sa evoluam permanent si sa ne dezvoltam business-ul intr-un ritm sanatos, minimizand totodata la maxim riscurile la care suntem supusi, prin aplicarea unor strategii si tehnologii moderne si inovative.

Vino sa te alaturi echipei noastre si iti vei imbogati cunostintele profesionale pentru a-ti putea forma o cariera solida in domeniul transporturilor.

Expirat

SOFER DE TIR - TRANSPORT INTERNATIONAL DE MARFA  -  RISE SPEDITION SRL