Publicat 27 Dec 2019 | Reactualizat 17 Ian 2020 | Expiră 26 Ian 2020

Sofer CE 95 cu abilitati si putere de munca in constructii

3 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Constructii / Instalatii, Transport / Distributie

Candidatul ideal

Cerințe:

- Sunteți serios, muncitor, indemanatic si rezistent la munca fizica in conditii de efort greu, maxim 45 ani
- Cunostinte minime pentru limba germana,
- Abilitati de munca in constructii sant de dorit
- Va place lucrul în echipă
- Sunteți interesat sa învățați ceva nou

Descrierea jobului

Descriere post:
- Muncitorii pleaca duminica - luni dimineata spre Berlin sau München (timpul de calatorie este socotit timp de lucru) preiau camionul si se indreapta spre santier, unde lucreaza intre 12 - 14 ore pe zi cu pensiune completa (3 mese /zi) si innopteaza in hotel,(costuri suportate de firma) iar la sfarsitul saptamanii zboara inapoi (costuri suportate de firma)
Pe santier, se scoate podeaua de azbest printr-o metoda patentata de slefuire fara sa produca praf. Masina de slefuire cantareste 200kg si trebuie partial transportata de la camion la santier. Mai sant si alte lucrari de efectuat in acest sector. (VEZI VIDEO: http://gsa-sanierung.de/site/video_english/)
- Camioanele sant prevazute cu remorca cu Tandem; nu este nevoie de ADR
- Locație: peste tot in Germania,cel mai des in Berlin si München

Beneficii:
- Contract cu firma germana pe timp nelimitat (după perioada de proba)
- Compensație: - 3200 euro brutt,primele 3 luni
- 3340 euro + pachet social german (asigurare medicală, de șomaj și de pensie) fara orele suplimentare
- Angajatorul ofera locuinta si mancare pentru perioada in care santeti plecat pe montaj. Pentru sfarsitul saptamanii
se pune la dispozitie camera mobilata pentru doua persoane (fara mancare)contra cost.
- 1-2 ori pe luna( la sfarsitul saptamanii) compania suporta cheluielile pentru zbor acasa la familie.

Compania SFJ Consulting GbR se specializeaza pe recrutarea de profesionisti pentru teritoriul Germaniei. Silvia Jansen este avocatä, Franz W. Jansen a lucrat 26 de ani in pozitie responsabilä in domeniul transporturilor. Firma noastra colaboreazä numai cu companii germane serioase.
SFJ Consulting GbR, Kaiser-Friedrich-Str. 21, 65193 Wiesbaden, Tel: +49-151-14711200, E-mail: info@perfectjobs.eu

Sofer CE 95 cu abilitati si putere de munca in constructii  -  SFJ Consulting

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles