Publicat 04 Ian 2019 | Reactualizat 01 Feb 2019 | Expiră 04 Feb 2019

Social Media Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate.
Experienta in Social Media minim 2 ani.
Cunostinte avansate despre Social Media si Marketingul Online: cursuri absolvite in domeniu reprezinta un avantaj.
Cunostinte avansate de limba engleza.
Abilitati excelente de comunicare orala si scrisa.
Initiativa, creativitate, atitudine pozitiva si deschisa spre rezolvarea problemelor.
Dorinta permanenta de a ramane conectat la noutatile din domeniu; foarte buna intelegere a particularitatilor mediului online.
Abilitatea de a lucra atat individual, cat si in echipa.
Capacitate de analiza si masurare a rezultatelor campaniilor desfasurate.
Atentie sporita la detalii.

Descrierea jobului

Managementul si operarea conturilor de Social Media (Facebook, Instagram) aferente diferitelor concepte de magazine fizice sau online ale companiei.Activitati principale:
Posts: planificarea, generarea, publicarea și distribuirea conținutul zilnic, inclusiv prin emiterea cerintelor pentru conceptul vizual si urmarirea crearii materialelor.
Ads: stabilirea tematicilor de campanii; crearea textelor aferente; emiterea cerintelor pentru conceptul vizual si urmarirea crearii materialelor; setarea campaniilor si stabilirea modalitatii de targetare a publicului tinta; monitorizarea si optimizarea campaniilor.
Community management: crearea si postarea raspunsurilor la intrebarile adresate de clienti.
Urmarirea permanenta a nivelului de engagement si implementarea de actiuni creative care sa il influenteze.
Realizarea de campanii de imagine pentru cresterea indicatorilor de Brand Awareness a conceptelor de magazine sau brandurilor alocate.
Definirea si implementarea in Social Media a actiunilor de promovare pentru campaniile speciale de vanzari.
Construirea si executarea strategiei de Social Media prin cercetare competitiva, analiza comparativa, identificarea si segmentarea audientei, identificarea de noi metode pentru promovarea prin canalele alocate.
Monitorizarea constanta a rezultatelor actiunilor de promovare desfasurate si optimizarea acestora in vederea atingerii obiectivelor de campanie si obiectivelor generale.
Optimizarea si valorificarea bugetului alocat canalelor de promovare pe care le gestioneaza.
Conceperea de analize si raportari asupra activitatii de promovare prin canalele alocate.
Participarea la crearea planului si strategiei de Marketing Online prin propuneri pentru imbunatatirea prezentei online, traficului si vanzarilor.

Daca ai experienta in domeniu de minim 2 ani, cunostinte avansate despre Social Media si Marketing Online, experienta relevanta in Facebook Business Manager si studii superioare finalizate, te asteptam sa te alaturi echipei noastre. Vor fi apreciate initiativa, creativitatea si atitudinea pozitiva si deschisa spre rezolvarea problemelor.

Expirat
Social Media Specialist  -  SC B&B COLLECTION SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles