Social Media Marketing Specialist

SC PERFECT JOURNEY SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Aseptatile noastre pentru Junior Social Media Marketing Specialist:
  • Scriere excepțional de corecta
  • Respectarea termenelor limită
  • Sa cunoașteți cele mai bune practici din domeniu și cele mai recente tendințe și evoluții pe diferite canale de social media
  • Concizie; cu siguranță poți structura un blog sau un articol într-o postare captivantă
  • Competenta în Facebook Business Manager, Twitter Ads și alte instrumente de gestionare a rețelelor sociale
  • Creativitate, minutiozitate si orientare spre detalii
  • Capabil să identifice tendințele și să folosească știrile de actualitate în avantajul companiei
Cerințe
  • Experienta de minim 2 ani
  • Experiență de lucru dovedită în marketing pe rețelele sociale sau ca specialist în media digitală
  • Capabil să indeplineasca mai multe sarcini pentru a ajuta la gestionarea prezenței mărcii pe diferite platforme de social media: TikTok, YouTube, LinkedIn, Twitter, Facebook, Instagram
  • Crearea campaniilor de marketing, concursuri, gestionarea si creșterea bazei de urmaritori
  • Colaborare cu micro-influenceri și parteneri media cheie pentru expunerea mărcii companiei pe canalele lor de socializare
  • Responsabil pentru dezvoltarea conținutului și managementul de marketing al canalelor de social media ale mărcii companiei, actualizarea și menținerea acestuia în mod regulat
  • Excelente abilități de consultanță, scriere, editare (foto/video/text), prezentare și comunicare
  • Cunoașterea marketingului online și bună înțelegere a principalelor canale de marketing
  • Atitudine pozitivă, detaliu și orientat către client, cu o bună coordonare și capacitate organizatorică
  • Buna cunoastere a limbii engleze

Descrierea jobului

Responsabilitatile Junior Social Media Marketing Specialist:
  • Dezvolta, implementeaza și gestioneaza strategia noastră de social media pentru diferitele noastre pachete de călătorie.
  • Gestionează și coordonează campanii în colaborare cu echipele de marketing și PR ale companiei
  • Gestioneaza și supravegheaza conținutul din rețelele sociale pentru a crește gradul de conștientizare și pentru a ajuta la amplificarea eforturilor de vânzări și marketing
  • Creaza calendare editoriale
  • Dezvolta cele mai bune practici pe rețele sociale pentru colegii de vânzări și marketing pentru a maximiza efortul general și campaniile.
  • Genereaza si creaza conținut editorial și campanii noi pe retelele de socializare.
  • Măsoara succesul fiecărei campanii de social media
  • Este la curent cu cele mai recente si bune practici și tehnologii pentru rețelele sociale
  • Tine legătura cu echipele de marketing pentru a produce conținut de mare impact, atrăgător din punct de vedere vizual, cum ar fi GIF-uri și videoclipuri explicative.
  • Monitorizeaza SEO și implicarea utilizatorilor și sugereaza optimizarea conținutului
  • Generaza rapoarte și ofera informații utile pentru colegii din departamentul de vanzari

Suntem profesionisti, avem in echipa oameni de baza, care au strabatut lumea si au o colectie impresionanta de cunostinte si de experiente minunate. Suntem simpatici, seriosi si destepti, stim sa ne facem treaba dar stim sa ne si distram.

Oamenii mari isi lasa vacantele in mainile noastre si noi stim sa le oferim amintiri de neuitat. Asa ca job-ul nostru este cel mai frumos din lume – transformam visele in realitate.

Esti pasionat de calatorii si satisfactia clientilor este ceea ce te motiveaza cel mai mult? Daca ai vizitat mai mult de 5 destinatii sau ai deja experienta in turism si doresti sa te dezvolti intr-un mediu orientat spre inovatie in turism, sa te pregatesti sa oferi servicii exclusiviste pentru cei mai pretentiosi clienti, atunci anuntul acesta este pentru tine.

Cautam colegi care sa se alature echipei noastre in Bucuresti, dar suntem deschisi pentru colaborari cu persoane pasionate in oricare dintre filiale noastre ( Ploiesti, Buzau, Brasov, Galati, Cluj). Primul pas ar fi sa ne scrii pe cariere@perfectjourney.ro .

Publicat 1 Nov. 2022 Reactualizat 29 Nov. 2022 Expiră 1 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.