Social Media Manager

LUCA HELP S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Cunoștințe avansate de limba română și engleză și cunoștințe intermediare/avansate ale uneia dintre următoarele limbi străine: italiană, spaniolă, franceză.
  • Cunosti platformele de social media (Facebook, Instagram, LinkedIn etc)
  • Ai experienta in crearea de continut: postari,story, comentarii, newsletter, postari pe blog, creare de prezentari.
  • Atentie la detalii, gandirea analitica si bune competente de comunicare.
  • Ești o persoană creativă, activă și concentrata.

Descrierea jobului

Cu ce ne vei ajuta:
  • Vei administra profilele si platformele de social media ale companiei.
  • Vei posta zilnic/saptamanal materiale pe canalele de socializare;
  • Vei crea postări pentru a susține curiozitatea audientei;
  • Vei raporta recenziile si feedback-ul online;
  • Vei cerceta care sunt preferințele publicului și veți identifica trendurile de actualitate;
  • Vei monitoriza aspectele legate de conturile de social media.
  • Vei crea continut nou pentru platformele de socializare si pentru blog,website, storyboards, prezentari .

Descrierea companiei

Descrierea Companiei:

Suntem o echipă tânără și dinamică. Veți găsi adevărați profesioniști, oameni cu experiență, comunicativi și proactivi, care apreciază performanța. Entuziasmul și energia lor vă vor oferi o atmosferă de lucru plăcută și colegială.

Vă așteptăm alături de echipa noastră!
Publicat 2 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022