Site Manager/ Specialist Marketing eCommerce

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Daca esti o persoana cu experienta in domeniu, dornica de afirmare in cadrul echipei si cu idei marete pentru dezvoltare, suntem bucurosi sa te cunoastem! Trebuie sa stii ca ai nevoie de o minima experienta in e-commerce, sa stii sa importi feed-uri primite de la furnizori (xml, csv, etc), sa le exporti catre diferite canale de vanzare, sa urmaresti si sa actualizezi automat stocurile. Periodic se organizeaza campanii promotionale si trebuie sa stii sa descarci un fisier de campanie .xls sa adaugi preturile speciale si alte atribute necesare ca apoi sa il incarci inapoi in platforma.
Este obligatorie cunoasterea perfecta a limbii romane (excludem persoanele care nu pot scrie fara greseli gramaticale)
De asemenea, cunostintele minime de editare foto/ video vor fi un avantaj pentru tine.

Descrierea jobului

❓ CE TREBUIE SA FACI
✔️ Sa administrezi site-ul companiei si platformele in care produsele noastre sunt prezente (ex: eMAG)
✔️ Sa organizezi eficient structura site-ului.
✔️ Sa adaugi produse, creezi descrieri, editezi fotografii/ clipuri pentru produsele nou intrate in oferta magazinului online.
✔️ Sa actualizezi periodic conținutul web și calitatea acestuia.
✔️ Sa creezi campanii promotionale, bannere noi si alte reduceri săptămânale.
✔️ Sa asiguri content si activitate constanta pentru retelele de socializare.
✔️ Sa verifici periodic gestiunile de marfa/stoc

❓CE ITI OFERIM
✔️ Posibilitate de dezvoltare in cariera (vrem sa crestem impreuna)
✔️ Salariu atractiv
✔️ Bonusuri in functie de performanta
✔️ Tichete de masa
✔️ Prime de sarbatori

❓ PROGRAMUL si alte beneficii:
✔️In principiu programul este intre 09:00 si 17:00 insa in perioada iernii colegii si-au ales sa vina de la 08:30 la 16:30 deoarece se intuneca mai devreme.
✔️Pauza de masa este "din partea casei" fiind inclusa in programul de lucru. Exceptie fac perioadele aglomerate (Craciun, Paste) unde ne unim fortele si ajutam cum putem astfel incat produsele (in speta cadourile) sa ajunga la timp (Ex: receptionam marfa, impachetam etc).Pe scurt – suntem spiridusii Mosului si ne place asta 😉

SMART IMPORT este detinatorul marcii SMARTIC si este un magazin online lansat in 2016, prezent pe majoritatea platformelor de marketplace.
Publicat 26 ian. 2022 Reactualizat 23 feb. 2022 Expiră 25 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos