Publicat 03 Mar 2021 | Reactualizat 31 Mar 2021 | Expiră 03 Apr 2021

Site Manager – Coordonator Șantier Construcții Civile

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Educație și Experiență

  • Studii superioare, tehnice – construcții (ideal inginer specialist în structuri și finisaje)
  • Cursuri/atestări specifice postului, experiență de coordonare și lucru cu oamenii
  • Experiență într-o poziție similară – minim 5 ani
  • Experiență în construcții – minim 10 ani

Alte cerințe
  • Cunoștințe AUTOCAD (pentru citirea planurilor), DWG (esențial) și Microsoft Project (de dorit)
  • Cunoștințe medii de limba Engleză (important)
  • Permis de conducere categorie B
  • Profil de Manager de Proiect (planificare-raport săptămânal și lunar)
  • Dacă nu este din zonă, disponibilitate relocare – Insula Mare a Brăilei (min. 12 luni)

Personalitate
  • Atenţie la detalii
  • Adaptabilitate / Flexibilitate
  • Gândire analitică
  • Independenţă și Iniţiativă
  • Integritate și Corectitudine

Descrierea jobului

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, companie de construcții recunoscută pentru soluțiile de calitate oferite și orientare spre client, cu o activitate bogată de peste 10 ani în piață și numeroase proiecte de succes. Compania deține infrastructura și logistica necesară realizării unor proiecte complexe, desfășurându-și activitatea prin intermediul punctelor sale de lucru situate în toată țara:

  • Antreprenoriat General
  • Proiectare
  • Consultanță
  • Execuție (Amenajări interioare și exterioare, Instalații termice, sanitare și electrice)

Compania se mândrește cu un impresionant portofoliu de proiecte în domenii variate (rezidențial, comercial, office, industrial și cultural) unele dintre ele de referință, fiind lucrări care și-au lăsat amprenta asupra orașului și comunității.

Urmare a succesului său, compania dezvoltă un nou proiect în zona Brăila pentru care recrutează un nou coleg.

Descrierea Jobului

Căutăm Site Manager, Coordonator Șantier Construcții Civile (nivel Senior) pentru Brăila.

Scopul principal al postului este coordonarea lucrărilor aferente unei importante construcții civile.

Concret, iată câteva responsabilități:
  • Organizează, coordonează și controlează activitățile desfășurate la punctul de lucru pentru care este desemnat responsabil
  • Întocmește/Actualizează necesarul de materiale, resurse financiare și resurse umane
  • Asigura legătura cu furnizorii de materiale
  • Gestionează consumurile de materiale, manoperă și utilaj utilizate pentru lucrările desemnate
  • Organizează personalul alocat în vederea execuției lucrărilor – propriu și/sau subcontractori (interacționează cu o echipă de aprx. 20 persoane)
  • Instruiește personalul din subordine – când este cazul
  • Aplică prevederile standardelor, normativelor și prescripțiilor tehnice și ale legislației specifice în cadrul proiectelor arondate
  • Controlează calitatea lucrărilor pentru asigurarea prevederilor din documentațiile tehnice. Verifică situația din șantier să corespundă cu fișa tehnică a lucrării și cantitatea de materiale prevăzute în proiect
  • Verifică lucrărilor executate din toate punctele de vedere – tehnic, calitativ, cantitativ, înscriere în grafic
  • Răspunde de respectarea termenelor, calitatea lucrărilor, întocmirea documentelor
  • Furnizează date actualizate privind stadiul lucrărilor la ședințele interne, asigură comunicarea cu clientul privind execuția lucrărilor

Nu are atribuții însă în gestiunea financiară a proiectului

Ofertă
  • Companie cunoscută și apreciată pe segmentul său
  • Colegi deschiși la minte și entuziaști, un mediu de lucru prietenos, atmosferă de familie. Echipă tânără și energică, colegi cu abilități de top
  • Proiecte mari și interesante, de portofoliu
  • Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă
  • Tratament corect și șanse egale, meritocrație
  • Telefon, laptop, softuri de specialitate
  • Mașină de serviciu ce poate fi utilizată și în scop personal
  • Pachet salarial competitiv
  • Pachet de relocare în Brăila, dacă este nevoie (închiriere apartament)

Companie de top, cu tradiție, clienți importanți, proiecte unice la care alții doar visează!

Descrierea companiei

Servicii de Consultanță HR

Abordăm toate problemele importante de HR și contribuim prin serviciile, cursurile și evenimentele noastre la identificarea, atragerea și păstrarea talentelor în companiile din România!

Sourcing, Recrutare și Atragerea Candidaților

Retenție și Securizarea Talentelor

Motivare și Engagement

academiadehr.ro

Expirat
Site Manager – Coordonator Șantier Construcții Civile  -  Academia de HR

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles