Publicat 22 Oct 2020 | Reactualizat 19 Nov 2020 | Expiră 22 Nov 2020

Site health & safety coordinator/Coordonator SSM santier

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Coordonare Santier in domeniul Sanatatii si Securitatii in Munca
• Coordonare Santier in domeniul Sanatatii si Securitatii in Munca conform HG 300 din 2006;

RESPONSABILITATI

- să coordoneze aplicarea principiilor generale de prevenire şi de securitate la alegerea soluţiilor tehnice şi/sau organizatorice în scopul planificării diferitelor lucrări sau faze de lucru pentru realizarea acestor lucrări sau faze de lucru;
- să coordoneze punerea în aplicare a măsurilor necesare pentru a se asigura că angajatorii şi, dacă este cazul, lucrătorii independenţi respectă principiile generale aplicabile pe durata realizarii lucrarii, prevăzute la art. 56 din . nrmodificata, într-un mod coerent şi responsabil, şi aplică planul de securitate şi sănătate pe care l-a elaborat;
- să organizeze cooperarea între angajatori, inclusiv a celor care se succed pe şantier, şi coordonarea activităţilor acestora, privind protecţia lucrătorilor, prevenirea accidentelor şi a riscurilor profesionale care pot afecta sănătatea lucrătorilor, informarea reciprocă şi informarea lucrătorilor şi a reprezentanţilor acestora şi, dacă este cazul, informarea lucrătorilor independenţi;
- să coordoneze activităţile care urmăresc aplicarea corectă a instrucţiunilor de lucru şi de securitate a muncii;
- să ia măsurile necesare pentru ca numai persoanele abilitate să aibă acces pe SANTIER;
- să stabilească, în colaborare cu managerul de proiect şi antreprenorul, măsurile generale aplicabile SANTIERULUI;
- să ţină seama de toate interferenţele activităţilor din perimetrul SANTIERULUI;
- să stabilească, împreună cu antreprenorul, obligaţiile privind utilizarea mijloacelor de protecţie colectivă, instalaţiilor de ridicat sarcini, accesul pe SANTIER;
- să avizeze planurile de securitate şi sănătate elaborate de antreprenori şi modificările acestora.
- sa urmareasca inchiderea RNC pe partea de SSM;
- sa se asigure ca tot personalul care intra sau a intrat in santier are instruirea SSM efectuata la intrarea in santier;
- sa transmita catre coordonatorul SSM din partea beneficiarului lista cu noii subcontractori intrati in santier;
- sa urmareasca punerea la dispozitie de catre toti subcontractorii a planurilor propria SSM si sa se asigure ca sunt vizate de coordonatorul SSM al Beneficiarului.

CERINTE MINIME:

- Studii superioare tehnice;
- Curs Coordonator SSM santiere temporare si mobile;
- Curs SSM minim 80 h;
- Experienta minim 3 ani in coordonare SSM santiere;
- Limba engleza;

plana-innova oferă antreprenoriat general în construcţii civile şi industriale. De la înfiinţarea sa în Essen/Germania şi până în prezent a parcurs un drum de peste 50 de ani. Prin experienţa acumulată şi datorită parteneriatelor de durată a reuşit să-si clădeasca un renume de succes în domeniul construcţiilor civile şi industriale. De la începutul anului 2006, plana-innova este prezentă şi pe piaţa din România prin sediul deschis la Bucureşti şi îşi continuă activitatea cu mare succes prin proiecte desfăşurate în toată ţara şi în străinătate precum Germania, Olanda, Suedia etc.

Expirat
Site health & safety coordinator/Coordonator SSM santier  -  plana-innova

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles