Site Engineer Structura/Arhitectura

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent/a de Arhitectura/Inginerie civila sau similar sau maistru cu experienta dovedita si calificare);
Experienta asemanatoare in executia lucrarilor de strucutra, amenajari exterioare, drumuri, lucrari peisagistica de minim 3 ani;
Intelegerea lucrarilor MEP reprezinta un avantaj;
Persoana dinamica, motivata profesional, orientata catre lucrul cu oamenii, organizata si orientata catre rezultat, abilitati de lucru in echipa;
Foarte bune abilitati de comunicare;
Capacitatea de a lua decizii;
Cunostinte de MS Office, AutoCAD, (cunostintele de BIM360 – reprezinta un avantaj).

Descrierea jobului

Coordoneaza eficient subcontractorii de pe pachetele structura/arhitectura si supraveghează ca lucrările de structura/arhitectura, întreprinse de către subcontractori sunt în conformitate cu instrucţiunile Skanska;
Se asigura prin activităţi la faţa locului că lucrările de structura/arhitectura sunt la un nivel adecvat de calitate, conform specificaţiilor si standardelor de mediu, sănătate şi siguranţă in munca (EHS);
Este implicat in pregatirea documentatiei proiectului (documente de calitate, situatii de lucru, documentatie de inchidere);
Analizeaza documentatia tehnica si solutiile tehnice;
Verifica planuri, desene si cantitati pentru corectitudinea calculelor.
Supraveghează şi implementează reglementările EHS, asigurându-se că cele mai bune practici de siguranţă sunt implementate pe toate activităţile santierului;
Mentine o comunicare permanenta impreuna celelalte specialitati;
Participa in sedintele de coordonare zilnica impreuna cu reprezentantii subcontractorilor;
Coordoneaza aplicarea normelor de mediu de catre subcontractorii din subordine;
Monitorizeaza procesul de executie din punct de vedere al calitatii, conformitatii cu proiectul si respectarea termenelor stabilite;
Angajament ferm faţă de valorile Skanska;

Skanska is a world leader in construction and project development in select markets throughout the Nordic region, Europe and USA. Driven by the Group’s values, Skanska contributes to a better society by providing innovative and sustainable solutions. The Group has about 32,500 employees, and 2020 revenue totalled SEK 159 billion.

Find more details on the website: www.skanska.com

Draga Candidat,
Te rugam sa ai in vedere ca datele tale personale din CV vor fi prelucrate conform GDPR de catre Skanska Construction Romania (SCR), pe care o poti contacta la adresa str Gara Herastrau nr 2, etaj 3, Bucuresti.
Te rugam sa precizezi in CVul pe care il transmiti acordul tau expres in a-ti fi procesate datele personale in vederea angajarii pentru postul pentru care aplici.

Iti poti retrage acordul oricand, trimitand un mail in acest sens catre cariere@skanska.ro

Publicat 7 oct. 2021 Reactualizat 4 nov. 2021 Expiră 6 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos