Site Contract Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul nostru ideal ar avea:
- abilitati dezvoltate de comunicare si de negociere;
- abilitati foarte bune de interrelationare;
- disponibilitate de a calatori constant in zona alocata, judetele: HUNEDOARA; SIBIU, MURES, BRASOV, HARGHITA, COVASNA, ALBA;
- experienta in domeniul telecomunicatiilor, experienta in negocierea contractelor si in mentinerea unei relatii optime cu proprietarii;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- asigura managementul contractelor existente, pentru regiunea alocata, unde exista deja echipamente instalate, cu scopul de a scadea valoarea chiriei platite;
- Responsabil de managementul tuturor activitatilor adiacente contractarii de site-uri conform procedurilor interne;
- Tine evidenta contractelor expirate ce ar trebuie innoite. Urmareste si raporteaza lunar sau ori de cate ori e necesar economiile realizate la bugetul de inchiriere ca urmare a re-negocierilor cu proprietari unici sau companii mari cu site-uri multiple;
- Monitorizeaza si controleaza inregistrarea tuturor notificarilor si a corespondentei primare cu autoritatile publice/proprietarii din zona pe care este responsabil, cu scopul de a le rezolva si de a raspunde in timp pentru pastrarea unor bune relatii contractuale.Se asigura ca preturile sunt conforme (sau mai bune) decat pretul pietei si cu tendintele pe termen scurt;
- Monitorizeaza chiriile pe judetele alocate (actual versus buget)., asigurandu-se de respectarea KPI-urilor pe chirii prestabilite.

Companie prin care operatorii Orange și Vodafone dezvoltă în comun rețelele de telefonie mobilă.
Publicat 20 oct. 2021 Reactualizat 1 dec. 2021 Expiră 15 dec. 2021