Showroom Sales Consultant / Consultant vanzari showroom

QUADRA CASA SRL - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Abilitati de comunicare, negociere si vanzare
  • Abilitati tehnice (masuratori, viziune in spatiu)
  • Capacitate de organizare si planificare a activitatii, adaptabilitate
  • Orientare spre rezultate, initiativa, tenacitate
  • Persoana energica, responsabila, agreabila, atitudine pozitiva, orientata catre client
  • Cunostinte de utilizare Microsoft OFFICE, in special EXCEL
  • Abilitati de design interior (simt estetic)

Descrierea jobului

  • Cunoasterea detaliata a produselor comercializate in showroom;
  • Acumularea si gestionarea informatiilor multiple necesare desfasurarii activitatii (multitasking);
  • Intocmirea ofertelor
  • Gеstionаrеa intregului procеs in relаtia cu cliеntul (prеzеntari, intalniri, propunеri, ofеrtare, comenzi, livrari)
  • Menține și dezvolta relațiile existente de colaborare cu designeri și arhitecți.
  • Mentinerea legaturii cu departamentele de suport Logistic si Financiar pentru buna desfasurare a activitatii curente
  • Oferirea de informatii si facilitarea procesului de cumparare
  • Abordarea clientilor intr-un mod cat mai profesionist si consilierea acestora cu privire la cele mai bune solutii pentru nevoile lor
  • Cautare potentiali colaboratori si proiecte de design
  • Identificarea si prezentarea modalitatilor de atragere / fidelizare clienti
  • Menținerea unui mediu de lucru curat și plăcut în showroom
  • Indeplinirea targetului lunar

Programul: Luni -Joi: 10-19h, Vineri 9-17h, 1 sau 2 Sambete/ luna:10.30-14h.

Beneficii:
  • Participare la traininguri de produs si tehnici de vanzare;
  • Mediu de lucru dinamic si motivant;
  • Oportunitate de dezvoltare in echipa;
  • Salariu fix +comision din vanzari;

De peste 5 ani pe piata din Romania, reprezentand branduri de renume pe piata internationala, precum Mirage, Gessi, Sicis, Castelvetro, Trend, Catalano, Cielo, Scarabeo si multi altii, Quadra Casa ofera servicii de amenajari interioare si exterioare, folosind orice tip de finisaj si care poate realiza chiar si cele mai exigente proiecte. Plecand de la ceramica, gresie portelanata, terazzo, parchet, obiecte sanitare terminand cu fatade ventilate si ceramica flotanta.

Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 14 iun. 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos