Shop Consultant/ Front Office

Artmark - Casă de licitații de artă 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- student sau absolvent de studii superioare;
- cunoaște si are apetență pentru principiile și serviciile ce țin de relațiile cu clienții;
- excelente abilități de comunicare verbală și scrisă;
- pregătit să învețe constant noi aspecte ale pieței de artă și a lumii culturale;
- detine atentie la detalii, este proactiv și demn de încredere;
- orientat spre rezolvarea problemelor, pasionat și organizat;
- capabil să mențină stricte standarde de confidențialitate;
- competențe în MS-Office;
- cunoștințe limba engleză mediu/avansat.

Descrierea jobului

Shop Consultant- Front Office este responsabil cu asigurarea de servicii de cea mai înaltă calitate către fiecare client al casei de licitații astfel încât toate cerințele și necesitățile clienților să fie satisfăcute. Rolul sau este de a furniza informaţii şi de a îndruma clientul spre vizionarea galeriei din cadrul casei de licitații până la preluarea acestuia de un reprezentant de vânzări.
Îndeplineste o serie de atributii specifice activității de la recepție în cadrul casei de licitații: cunoaște structura spaţiilor de vizitat, obiectivul fiecărei expoziții; efectuează alte sarcini în scopul asigurării nevoilor si confortului clientilor;
Se implica activ în promovarea și organizarea evenimentelor casei de licitatii;
Intâmpină și se ocupă de clienții interni sau externi ai casei, de candidați sau vizitatori;
Asigură cele mai înalte standarde de politețe și ospitalitate, oricui, oricând;
Răspunde la și redirecționează apelurile telefonice;
Preia și transmite mesajele, oferă informații cu privire la toate serviciile ori evenimentele casei;
Pregătește documente și scrisori, sortează corespondența;
Organizează și menține programul întâlnirilor în cadrul spațiului expozițional;
Menține spațiul recepției în perfectă ordine și curățenie, cât și pe cel expozițional în colaborare cu personalul ce asigură curățenia;
Menține stocul de protocol.

Artmark, prima casă de licitații de artă din România ce funcționează la standarde internaționale, aduce de peste 10 ani, colecționarii și pasionații de artă mai aproape de cele mai bune opere pe care piața de artă românească le are de oferit. De la prima licitație din decembrie 2008 și până astăzi, Artmark a organizat sute de licitaţii de artă la nivel național, precum și licitații-duplex la nivel internațional, dar și licitații online-only, care au pus în vânzare aprox. 40.000 de opere de artă şi obiecte de colecţie.

Publicat 7 Iun. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.