Servant Pompier

Bilka Steel - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul ideal prezinta aptitudini de organizare, spirit de echipa si bune abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

Cerinte:
- Studii medii;
- Certificat atestare servant pompier sau adeverinta care sa ateste calificarea de servant pompier/ inceperea unui curs in domeniu;
- Curs prim-ajutor;
- Cunostinte privind legislatia din domeniul PSI-SU;
- Experienta in domeniu PSI-SU cel putin 1 an;
- Cunostinte operare PC, E-mail, Microsoft Office – constituie avantaj;
- Capacitatea de a intelege si de a interpreta planuri de senzoristica, de amplasament si de pozitionare a mijloacelor tehnice de aparare impotriva incendiilor;
- Permis dе conducere, categoria B;
- Bune abilitati de comunicare (capacitate de efectuare a unei instruiri), persoana atenta la detalii, rezistenta la stres si la lucru sub presiune;
- Seriozitate, confidentialitate, initiativa, loialitate, spirit de echipa, respect fata de cei cu care intra in contact, punctualitate;
- Capacitate de organizare a locului de munca, de verificare a documentelor specifice activitatii PSI-SU;
- Disponibilitate de lucru in ture, inclusiv de noapte;

Responsabilitati:
- Participa la instruiri si isi insuseste cunostintele si abilitatile necesare;
- Efectueaza rondul si verificarile zilnice;
- Efectueaza sarcinile de serviciu conform programului stabilit si agreat cu seful ierarhic superior;
- Inspecteaza perimetrele amplasamentelor asigurandu-se ca nu au aparut diverse probleme pe linie de PSI-SU;
- Aduce la cunostinta sefului ierarhic superior neconformitatile identificate pe linie de PSI-SU;
- Intervine in cazul situatiilor de urgenta (incendiu, cutremur, etc.);
- Se implica in organizarea exercitiilor de evacuare si de stingerea incendiilor;
- Verifica periodic starea mijloacelor tehnice de aparare impotriva incendiilor;
- Mentine o buna si stransa legatura cu departamentul SSM-SU din cadrul companiei;
- Verifica alarmarile si centralele de detectie. Completeaza registru specific;
- Comunica cu conducatorii locurilor de munca aspecte ce tin de domeniul PSI-SU;
- Familiarizarea imediata cu mijloacele tehnice de aparare impotriva incendiilor si cu amplasamentul;
- Participa si efectueaza instruiri pe linie de PSI-SU (practice) cu personalul angajat si cu personalul din echipele de interventie in cazul situatiilor de urgenta;
- Foloseste si intretine echipamentele din dotare;
- Acorda primul ajutor in caz de urgenta;
- Propune actiuni de imbunatatire specifice domeniului.

BILKA este o companie 100% romaneasca, specializata in productia si dezvoltarea de sisteme complete pentru acoperisuri (tigla metalica, sistem pluvial si accesorii) pentru constructii rezidentiale si industriale.
In cei 15 ani de activitate, BILKA a devenit un important angajator pe piata muncii, dezvoltandu-si numarul de angajati constant. Daca in anul infiintarii, 2007, compania inregistra 2 angajati, in prezent numarul acestora a ajuns la peste 500 si este in continua crestere.

Ca lider de piata, pozitie pe care compania o ocupa inca din anul 2012, BILKA investeste continuu in expansiune si imbunatatirea serviciilor si produselor, bazandu-se pe tehnologii de ultima ora, dar si pe angajati bine pregatiti.
Strategia si valorile dupa care BILKA se ghideaza implica dezvoltarea portofoliului de produse, dar si a personalului, pentru ca impreuna sa conduca spre o evolutie de succes.
Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 15 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos