SERVANT POMPIER

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Recrutăm Servant Pompier pentru clădirea de birouri Hexagon Offices din Calea Turzii, Cluj Napoca. Se oferă contract de muncă pe termen lung, cu norma întreagă și program fix.

Obiectivul postului
Asigurarea activităților de prevenire a încendiilor precum si cele premergătoare intervenției, executarea intervenției, salvarea persoanelor și bunurilor, întreținerea mijloacelor tehnice de intervenție din locație.

Cerințe
- Studii medii
- Certificat atestare servant pompier autorizat de IGSU sau adeverință care să ateste calificarea de servant pompier/începerea unui curs de specialitate în domeniu;
- Experiență pe un post similar constituie avantaj, dar nu este necesară;
- Seriozitate/responsabilitate, adaptabilitate, inițiativă, loialitate, spirit de echipă, respect față de cei cu care intră în contact;
- Viteză de reactie, promptitudine;
- Cazier curat;
- Disponibilitate de a lucra în ture 12/24 - 12/48

Descrierea jobului

Responsabilități și atribuții:
- Participă la organizarea si desfășurarea acțiunilor de prevenire si stingere a încendiilor precum si a altor situații de urgență din raionul de competență;
- Controlează și ia măsuri pentru menținerea în stare de funcționare, în permanență și în orice anotimp a utilajelor, accesorii, echipamentului de protecție și a sistemului de alarmare;
- Participă efectiv in acțiunile de stingerea și prevenire a încendiilor si înlăturarea efectelor calamităților naturale și catastrofale;
- Cunoașterea și mânuirea exactă a accesoriilor din dotare și a modalității de acordare a primului ajutor sanitar persoanelor rănite sau axfișiate;
- Cunoaște reteaua de hidranți exteriori si interiori din sectorul de competență al Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență;
- Nu are voie să părăsească locul de muncă până la venirea schimbului si predarea echipamentului din dotare;
- Respectă programul zilnic de activitate, regulamentul de ordine interioară și disciplina muncii.
- Completarea si pregătirea documentației speciale
- Execută alte activități specifice domeniului său de activitate, stabilite de cadrul tehnic cu atribuții in prevenirea și stingerea incendiilor
- Verifică, semnează, înregistrează permisele de lucru cu foc si ia măsurile care se impun pentru desfășurarea lucrărilor în condiții de siguranță
- Participă la exerciții si demonstrații privind tehnicile de stingere a incendiilor;
- Informează și instruieste angajații beneficiarului pentru prevenirea incendiilor;

Beneficii:
Se oferă contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată, echipamentul necesar pentru executarea sarciniilor din fișa postului, salariu motivant, tichete de masă și condiții foarte bune de muncă.

Principalul domeniu de activitate al firmei Ergo Human Resources SRL este selecţia şi plasarea forţei de muncă. Companiile pentru care selectăm personal sunt cu capital român sau străin și în cei peste 10 ani de activitate am dezvoltat parteneriate stabile cu angajatori importanți din județul Cluj.

Rolul nostru este să conectăm cât mai bine omul cu locul de muncă potrivit. Lucrăm pentru firme din domeniul tehnic și aplicanți care vorbesc limbi străine. Ne adaptăm ușor la tendințele internaționale de outsourcing de pe piață, dar avem și servicii dezvoltate pentru persoane fizice: https://www.ergohr.eu/bounce-back/ Mai multe informații despre noi găsiți la: https://www.ergohr.eu/

Publicat 29 nov. 2021 Expiră 29 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos