Publicat 29 Ian 2019 | Expiră 01 Mar 2019

SEO Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam un specialist SEO, expert in domeniu si colaborativ, cu o întelegere profunda a principiilor de marketing si publicitate. Sunt necesare, de asemenea, abilitati excelente de scriere în limba engleza si abilitati de comunicare

Descrierea jobului

Responsabilitati:
· Persoana desemnat acestui rol va fi implicata în toate aspectele legate de SEO, inclusiv cercetare, implementare si analiza, pentru a spori vizibilitatea cautarii organice, rezultatele campaniei de marketing pentru motoarele de cautare si proiectele noastre web;
· Va masura eficienta campaniilor de marketing si va raporta rezultatele;
· Va monitoriza, masura, urmari, analiza si raporta performanta, reputatia, cautarea locala si tendintele;
· Va urmariti, raporta si evalua site-uri / bloguri, va utiliza metrici pentru a îmbunatatiti strategiile de difuzare a continutului de pe site si de continut conturilor de social media.

Cerinte:
· Abilitati excelente de scriere în limba engleza si atentie la detalii;
· actualizat cu cele mai recente tendinte si cele mai bune practici SEM;
· 1-2 sau peste 2 ani de experienta SEM, inclusiv dezvoltarea campaniilor si analiza analitica;
· Abilitatea de a întelege obiectivele clientilor si modul în care acestea se traduc în strategii de cautare si media;
· Familiarizarea strânsa cu platformele sociale cheie – din punct de vedere al afacerilor / marketingului (LinkedIn, Google+, Twitter, Facebook);
· Abilitatea de a lucra pe mai multe proiecte în acelasi timp în mod eficient si jonglarea unor cerinte diferite.

Beneficii:
· Salariu de baza atractiv;
· Program de lucru lejer;
· Asiguram transportul si masa de pranz;
· Mediu de lucru relaxant, locatie ultra centrala;
· Proiecte mari interne si internationale;
· Echipa tanara, proactiva;
· Bonusuri pe proiect.

Suntem Happy Advertising și suntem în căutarea unei flote vesele de colaboratori, developers și graphic designeri, pregătiți să ia cu asalt apele tulburi ale marketingului online și nu numai.

De 10 ani dezvoltam un mediu propice pentru afacerile clientilor nostri! Proiectele noastre au facut inconjurul lumii, din Norvegia, Danemarca, Franta, Statele Unite si pana in Australia. Totul pentru ca ei să beneficieze de transformarea ideii lor de business în realitate.

Front-end, back-end, full stack, suntem mai mult decât happy să vă primim în echipa noastră de colaboratori. Graphic Designers, Web Designers sau Motion Graphics Designers, proiectele noastre sunt pregătite pentru colaboratori dibaci ca voi!

Expirat
SEO Specialist  -  Happy Advertising

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles