Publicat 03 Mai 2019 | Reactualizat 31 Mai 2019 | Expiră 03 Iun 2019

SEO Specialist - E-COMMERCE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta relevanta in optimizarea si auditarea site-urilor pentru motoarele de cautare in special in eCommerce;
Utilizarea diverselor tool-uri de analiza SEO: Google Analytics, Google Search Console + tool-uri SEO (SEMrush, WooRank, SimilarWeb, ahrefs, keywordtool.io etc.);
O intelegere aprofundata a motoarelor de cautare, in special Google Algorithm Updates;
Identificarea de noi oportunitati de dezvoltare a site-urilor prin activitati de keyword research amanuntit;
Persoana organizata si responsabila, care poate intocmi, intretine si urmari un plan;
Entuziasm și dorință de a învăța și experimenta tot ce ține de marketing online pentru a crește vânzările;
Pasiune pentru digital marketing;
Spirit de initiativa, gandire strategica si fire creativa;
Cunoștințe foarte bune de limba română și limba engleză.

Descrierea jobului

Analiza, proiectarea, dezvoltarea si intretinerea SEO pentru site-urile companiei (3 magazine online);
Optimizarea descrierilor produselor avand la baza research-ul SEO;
Colaborarea cu copywriter-ul din cadrul fimei pentru realizarea de descrieri optimizate SEO;
Testearea si verificarea continutului web conform regulilor de optimizare pentru motoarele de cautare;
Implementare de strategii SEO (link building, content marketing etc.);
Dezvoltarea si implementarea de keywords;
Analiza și rapoartare, Google Analytics;
Interactioneza cu Managerul de Marketing Digital si va identifica si implementa solutii pentru promovarea si dezvoltarea site-urilor.

Beneficii:
- Posibilitatea de a lucra alături de o echipă tânără și ambițioasă
- Mediu de lucru placut
- Acces la cele mai importante tool-uri de analiza
- Posibilitatea de a-ti pune in practica ideile
- Pachet salarial atractiv, corelat cu nivelul de experienta.

Sediul este situat langa statia de metrou Aviatorilor.

Unic importator si distribuitor de produse cosmetice profesionale si aparatura pentru unghii false cu brandul LUXORISE, produse make up (farduri, pensule machiaj etc.), produse epilare cu ceara, produse pentru saloanele de infrumusetare (geluri UV, oje semipermanente, nail art etc.).

Expirat
SEO Specialist - E-COMMERCE  -  LUXORISE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles