SEO Specialist / Content Creator

JHC 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Companie prezenta in mai multe tari din Europa, cautam coleg sau colega pentru postul de Specialist SEO, cu experienta de minim 2 ani.
Cerinte pentru candidat:
- Experienta in a lucra cu tool -uri de analiza SEO a site-urilor
- Experienta de minim 2-3 ani pe un post similar de Content Creator.
- Cunostinte de Wordpress, Google Analitics.
- Cunostinte generale campanii PPC, facebook ads, social media marketing.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Monitorizarea cautarilor si a trend-urilor de cautare si crearea de continut pentru atragerea de trafic organic.
- Crearea de continut SEO si managementul unei campanii de SEO si brand awareness.
- Crearea unei strategii pentru Social media.
- Optimizare landing page.
- Analiza zilnica a perfomanetei site urilor companiei si crearea unei strategii de optimizare si promovare.

Beneficii:
- Salariu motivant;
- Bonusare trimestriala in functie de evolutia indicatorilor;
- Posibilitatea de a avansa;
- Buget de transport;
- Oferim masa de pranz.
Publicat 26 Sept. 2022 Expiră 26 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.