Publicat 02 Mar 2017 | Reactualizat 23 Mar 2017 | Expiră 02 Apr 2017

Senior Software Tester

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în IT Software

Candidatul ideal

Experienta practica in domeniul testarii software de peste 3 ani
Experienta in testarea automatizata de peste 1 an - ideal Selenium WebDriver, JUnit/TestNG
Cunostinte de construire si mentenanta a unui framework de teste automatizate
Experienta de lucru in Java si cunostinte OOP
Experienta in Continous Integration - Jenkins
Cunostinte de testare API
Bune cunostinte ale sistemelor de operare Windows si Linux
Cunostinte de baze de date
Diploma de absolvire studii in domeniul programarii/inginerie/matematica
Bune cunostinte ale procesului de dezvoltare software
Abilitati bune de relationare
Persoana organizata si perseverenta
Atentie la detalii, autonomie, abilitati de prioritizare si de lucru intr-un ritm alert

Descrierea jobului

OFERIM UN JOB PLIN DE PROVOCĂRI, ATMOSFERĂ MODERNĂ ŞI BENEFICII CARE ÎŢI VOR FACE CU OCHIUL.
DINTRE RESPONSABILITĂŢI PUTEM ENUMERA URMĂTOARELE:
Raspunde de calitatea produsului, el fiind ultima veriga intre produsul finit si utilizator
Concepe planul de teste pentru testarea de produse software web si mobile, pe baza cerintelor proiectului
Efectueaza testarea conform planului de teste
Raporteaza anomaliile gasite echipei de dezvoltare
Testare regresiva pentru functionalitatea implementata
Elaboreaza rapoarte de testare
Colaboreaza in mod direct cu echipa de dezvoltare pentru remedierea problemelor semnalate
Investigheaza si raporteaza problemele semnalate de clienti
Creeaza, executa si ofera mentenanta pe scripturi de teste automatizate
Solicita si ofera code review pe codul de teste automatizate
Analizeaza rezultatele rularii testelor automatizate si raporteaza defectele descoperite
Ofera solutii de imbunatatire a proceselor existente

TE SPRIJINIM CU:
Program de dezvoltare şi traininguri;
Echipamente şi tool-uri de care ai nevoie;
Sistem de management al performanţei;
Participarea în programul Imobiliare.ro Labs;

www.imobiliare.ro, Portalul Afacerilor Imobiliare, este o proprietate a companiei SC Realmedia Network SA. Serviciile pe care le punem la dispozitia clientilor nostri inglobeaza 17 ani de experienta in domeniul afacerilor imobiliare online. Cu o baza de date de proprietati imobiliare din toate regiunile tarii si peste 1.400.000 vizitatori unici lunar, suntem lideri pe piata de profil din Romania.

Senior Software Tester  -  Imobiliare.ro