Publicat 23 Oct 2019 | Reactualizat 20 Nov 2019 | Expiră 23 Nov 2019

Senior Recruiter

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Te provocăm să te alături unei super echipe și iţi oferim oportunitatea să descoperi și să contribui direct la derularea proceselor de recrutare naționale și internaționale.
Pasiunea pentru identificarea și atragerea talentelor profesionale este principalul criteriu de selecţie!

Pentru reușita în această misiune este nevoie de:

-minimum 5 ani de experiență în recrutare (în România și la nivel internațional);
-experiență în recrutarea de profiluri de top management;
-nivel avansat de limbă engleză (minimum B2);
-disponibilitate către deplasări;
-excelente abilități de comunicare și de relaționare cu candidații și clienții;
-abilități de persuasiune și negociere;
-capacitate de ascultare și argumentare;
-spirit de inițiativă, curiozitate și proactivitate.

Descrierea jobului

În calitate de Senior Recruiter, principalele tale misiuni vor fi:

-formularea și postarea pe site-urile de specialitate și în intern a anunțurilor de angajare, precum și identificarea candidaților conform profilului cerut, utilizând diferite surse;
-realizarea screening-ului CV-urilor candidaților care au aplicat, în conformitate cu cerințele postului vizat;
-organizarea și susținerea interviurilor de selecție în vederea validării profilului căutat;
-prezentarea listei scurte cu candidații selectați, împreună cu toate infomațiile calitative despre aceștia, pentru a ajuta Hiring Manager-ul să ia decizia corectă;
-menținerea și dezvoltarea colaborării cu Hiring Manager, devenindu-i partener;
-dezvoltarea unei relații de calitate cu toți candidații intrați în procesul de recrutare;
-administrarea și dezvoltarea bazei de date cu candidați, asigurând acuratețea informațiilor introduse;
-organizarea și participarea la diferite evenimente de recrutare.

Ce oferim?
- Home office (1 zi/ lună).
- Pachet care include beneficii financiare și non-financiare;
- Training inițial specific activității desfășurate;
- Acces la școala internațională de formare a companiei;
- Sală de relaxare. Atunci cand ai o pauză în timpul zilei te poți bucura de o masă de fussball, PlayStation și Green Corner;
- Vineri tematice și alte activități bazate pe conceptul "Happy people at work";
- Integrarea într-un mediu profesionist, alături de o echipă deschisă, dinamică și de succes.

12 ani de experiență, peste 800 de colegi în 12 sedii din România, Republica Moldova, Polonia, Bulgaria, Ucraina, Tunisia şi Cipru. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Partener strategic în training – DARE Academy. Mediu multicultural și un zumzăit continuu într-o multitudine de limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii. Care este activitatea principală a VEO? Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: Comercial, Financiar-Contabil, Resurse Umane, Logistică și Transport, Support și Dezvoltare IT.

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică. Avem o bază de cunoștințe imensă construită în ultimii 11 ani, pusă la dispoziția ta. Tot ce îți trebuie este dorința de a reuși. Nu te putem ajuta cu asta, dar cu restul ... Da, putem!

Expirat
Senior Recruiter  -  SC ONE RECRUTEMENT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles