de ani Fără Frică...

Publicat 19 Ian 2016 | Expiră 20 Feb 2016

Senior Marketing Specialist: minim 3 ani experienta

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam Specialist Marketing Senior: minim 3 ani experienta in domeniu.

Cerinte:
•Studii superioare, de preferinta Marketing, Comunicare, Comert sau Stiinte Economice;
•Experienta relevanta in domeniu: minim 3 ani intr-un post similar;
•Experienta in domeniile FMCG si/ sau auto reprezinta un avantaj;
•Cunostinte solide de marketing, comunicare de brand, digital marketing (social media, Google Display Network, derulare campanii de retargetare);
•Cunostinte de PR, campanii implementate de marketing online, customer satisfaction;
•Limbi straine: Engleza – fluent;
•Persoana dinamica, creativa, flexibila, entuziasta, autodidacta.

Descrierea jobului

Reponsabilitati:
•Dezvolta si implementeaza proiecte de tip online, social media, digital (Facebook, site-uri proprii, campanii de bannere, campanii Google AdWords, Google Display Network, trimitere eDM-uri/ informari de tip “Newsletter”);
•Gestioneaza relatia cu agentiile de digital, social media, media buying si de creatie;
•Monitorizeaza si implementeaza adaptarea materialelor de comunicare (ATL/BTL , PR, etc.) pentru brand-urile Jaguar, Land Rover;
•Ofera suport in organizarea evenimentelor, conferintelor de presa, actiunilor de tip “4x4”, scolarizarilor, organizate de companie;
•Ofera suport in gestionarea relatiei cu Reteaua Autorizata de Dealeri;
•Tine evidenta cheltuielilor lunare de Marketing (urmarire facturi venite de la furnizori)
•Gestioneaza contractele cu tertii (contracte de imagine, contracte punctuale de colaborari. Etc.)
•Ofera suport in implementarea strategiei globale de Marketing si Comunicare pentru brand-urile Jaguar si Land Rover;
•Elaboreaza rapoarte si statistici, ori de cate ori este nevoie;
•Colaboreaza cu echipa de Marketing si Comunicare a Producatorului (Anglia & Germania), si ofera suport ori de cate ori este nevoie;
•Ofera suport in derularea activitatii de PR (adaptari si traduceri communicate de presa, mentinerea relatiei cu reprezentii din presa locala, etc.).

Incepand din ianuarie 2004, marcile Jaguar - Land Rover sunt oficial reprezentate in Romania de catre Premium Auto, parte a Grupului Tiriac. Comercializarea unor branduri premium precum Jaguar - Land Rover, cu o traditie de peste 75 de ani, presupune totodata aplicarea unor standarde superioare de calitate in toate serviciile oferite de echipa noastra.

Expirat
Senior Marketing Specialist: minim 3 ani experienta  -  SC Premium Auto SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles