Senior / Junior - Contabilitate

SOTER SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare de specialitate (ASE – Finante/Contabilitate), sau liceu economic –profil contabilitate sau cu studii superioare economice (alte specializari);
Experienta relevanta de cel putin 2 ani - pe aceeasi pozitie;

Pentru senior – experienta relevanta de minim 5 ani in domeniu este un avantaj.
Pentru junior – experienta minima de 3 ani in domeniu este un avantaj.

Buna cunostiinta a legislatiei romane, de contabilitate si fiscalitate;
Persoana responsabila, cu simt analitic dezvoltat;
Atitudine pozitiva si gandire analitica;
Bune abilitati de organizare si planificare;
Limba engleza nivel mediu;

Descrierea jobului

Operatiuni de contabilitate pentru clientii alocati in functie de cunostinte si competente - introducere acte contabile pana la nivel de balanta de verificare - in programul de contabilitate al companiei noastre, conform norme si proceduri interne - astfel ca, la finalul lunii se pot intocmi principalele declaratii fiscale in mod automat cu programul;
Contabilizare stat salarii – nu sunt necesare notiuni de calcul obligatii salariale intrucat calculul de stat salarii se efectueaza de un alt department distinct – in contabilitate se va regasi doar inregistrarea automata a statului de salarii;
Respectarea procedurilor de lucru si normelor profesionale specifice departamentului nostru de contabilitate;
Analiza lunara a balantei de verificare;
Intocmirea declaratiilor fiscale cu ajutorul programului de contabilitate – in mod automat, fara prelucrari in excel sau alte exporturi;
Intocmirea raportarilor contabile periodice si a situatiilor financiare cu ajutorul programului de contabilitate;
Asistarea organelor de control pe parcursul desfasurarii controlului fiscal pentru clientii alocati, sigur insotit de un manager sau de un partener;
Mentinerea legaturii cu clientii (telefon, fax e-mail) pentru aspectele operationale curente.

Ce oferim:
Job stabil- oferim contract de munca pe perioada nedeterminata si pachet salarial competitiv;
Program flexibil de lucru si conditii pentru telemunca – munca de la domiciliu;
Training-uri interne –pentru formare profesionala si actualizare cunostinte cu modificarile legislative frecvente;
Expunere internationala – intrucat portofoliul de clienti poate contine clienti internationali dintr-o gama variata de industrii;
Program de contabilitate care permite calculul automat de obligatii de plata ( calcul automat privind: tva, de impozit pe profit, impozit pe venitul microintreprinderilor s.a.) si intocmirea automata a raportarilor contabile, a declaratiilor fiscale, situatiilor financiare, a raportarilor specifice si diverse alte corelatii verificate automat de soft-ul dezvoltat in ultimii 20 de ani intern.
Stabilitate –activitatea nu presupune deplasarea in afara firmei, la clienti sau la institutiile statului;
Mediu de lucru placut – ne pasa de bunastarea angajatilor nostri, ne implicam in dezvoltarea acestora, incurajam comunicarea si lucrul cu voie -buna si bucurie, alaturi de colegi minunati si profesionisiti desavarsiti cu excelente cunostinte si competente;

Soter & Partners a sărbătorit în 2018 un sfert de veac de existență. Compania a fost constituită inițial, în 1993, ca prestator de servicii de contabilitate și salarizare. De-a lungul timpului și-a extins aria de servicii, oferind în prezent o gamă largă de servicii profesionale: contabilitate, salarizare, consultanță fiscală, audit, consultanță pe probleme de imigrare și recrutare de forță de muncă din Asia.

Pentru a garanta succesul clientului nostru, mobilizăm toate resursele noastre: profesioniști excepționali, know-how, software și, probabil cel mai important aspect, conexiuni excelente în mediul de afaceri local. Pentru mai multe informații despre companie vizitați www.soter.ro

Alătură-te grupului Soter & Partners pentru a deveni unul din profesioniștii care oferă zilnic valoare adăugată clienților, valorificând experiența și expertiza unei echipe care și-a demonstat succesul!

Publicat 11 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022