Publicat 06 Dec 2017 | Reactualizat 03 Ian 2018 | Expiră 06 Ian 2018

Senior Java Developer Mioveni

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Grup Renault Romania cauta o persoana dinamica si pasionata de IT&automotive in rolul de "Sef Proiect dezvoltare software" pentru a se alatura echipei IT din Mioveni, avand misiunea de a coordona din punct de vedere tehnic activitatile de dezvoltare a proiectelor de software.

Pentru a avea succes in acest rol, este necesar sa fii absolvent al unei institutii de invatamant superior cu profil informatic!

De asemenea, stim ca ai:)

  • Experienta in coordonarea tehnica a proiectelor de dezvoltare software (technical leader)
  • Cunoştinţe aprofundate in metode de conducere a proiectelor, precum Waterfall, Agile
  • Bune competente de programare aplicatii Web utilizand Java si Javascript
  • Experienta in dezvoltare, utilizand baze de date Oracle si MySQL sau a altor BD precum SQL Server sau PostgreSQL.
  • Engleza/Franceza, avansat/mediu
Constituie un atu alte competente precum C#, VB.NET, ASP.NET, VBA:)

Aptitudini personale :
  • Analiza si sinteza
  • Lucru in echipa
  • Organizare si planificare a activitatilor
  • Flexibilitate
  • Capacitate de lucru in transvers

Descrierea jobului

Alaturi de echipa de IT, departamentul DPS, vei avea oportunitatea sa:

  • te ocupi de definirea, documentarea si realizarea de proiecte de dezvoltare de aplicatii informatice in special in ceea ce priveste partea tehnica a proiectelor, urmarind productivitatea echipei si asigurand procesul de raportare a proiectului.
  • asiguri comunicarea cu managementul ierarhic si functional (Project Manager)
  • participi la analiza functionala a proceselor de business in vederea obtinerii specificatiilor functionale si tehnice
  • dezvolti componente aplicative complexe in vederea obtinerii unor produse care sa respecte specificatiile de realizare
Rolul tau va implica si activitati ad hoc, in care iti vei pune in evidenta aptitudinile de comunicare, improvizatie si adaptare la diferite situatii, oameni, provocari.

Vrei sa faci si tu parte dintr-o echipa de succes, in care iti poti aduce ideile, energiile, creativitatea pentru a gasi impreuna cele mai indraznete solutii si pentru a gestiona proiecte la scara globala ?

Atunci asteptam un semn de la tine.

Descrierea companiei

La noi vei gasi:

  • Un mediu de lucru prietenos, dinamic si bazat pe performanţă
  • Flexibilitate, in programul de lucru si in activitati
  • Posibilitati de dezvoltare profesională si planificare a carierei
  • Asigurare privata de sanatate
  • Timp pentru participari la evenimente corporate si cele specifice industriei
  • Un program de beneficii si compensaţii atragator si competitiv
  • Expunere la proiecte internationale
Grup Renault România, cu cei peste 16.500 de angajaţi, este a doua entitate a Grupului Renault in ceea ce priveste efectivele si compania cu cea mai variata gama de meserii din industria auto romaneasca.

Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricatie, logistica, vanzare, post vanzare, finantare si resurse umane. Fiecare meserie este diferitaă si unica in felul ei, insa fiecare membru al echipei Renault impartaseste aceeasi pasiune, si anume pasiunea pentru masini si provocarile pe care aceasta le oferă.
Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehicului viitorului:)

Transforma-ti pasiunea in cariera!

Expirat
Senior Java Developer Mioveni  -  Grup Renault Romania