Senior HR Specialist, Buzias

Adecco Romania 1 poziție
Anunț verificat

Descrierea jobului

Client Description:

Adecco Permanent Placement is looking for an experienced, reliable, and knowledgeable Senior HR Specialist for an important client, a multinational company in Buzias.

Responsibilities:

-To follow up on daily updates of the Organizational Chart;
-Updating probation period, follow-up monthly evaluation from superior;
-Responsible for prolonging the period according to the legislation based on the existing collective working contract;
-Keeping accurate evidence of Group Policies;
-Following days of holidays and request employee to take their annual holiday in time.
-Keeping contact with HR leasing companies, providing information (together with financial department) about new entries, leavers, salary costs, and assets granted;
-Organizing a clear evidence per person on what people received as assets and rolling material from the company;
-Fulfilling monthly reports requested by Group and local management.

Candidate Profile:

HR Diploma, Bachelor’s Degree in HR, or at least five years’ relevant HR experience;
Proficiency in English;
Advance use of Excel;
Excellent coordination and time management skills;
Excellent written and verbal communication skills;
Conflict resolution and problem-solving ability.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.