Publicat 12 Feb 2021 | Reactualizat 12 Mar 2021 | Expiră 15 Mar 2021

Senior Financial Analyst - Balotesti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • 5+ years' experience with project cost control, or financial management and contract interpretation, budget development, including financial data, analysis, and reconciliation of estimations versus actuals
  • Excellent verbal and written communication skills
  • Advanced computer proficiency in Microsoft Excel
  • Strong time management and organization skills with the ability to multi-task and work in a fast-paced environment to meet tight deadlines
  • Fluent in English

Descrierea jobului

  • Prepare P&L, Balance, Cash Flow & Capex for all 3 companies within the Group
  • Directly involved in budgeting, forecasting and long term planning
  • Prepare and check monthly P&L for each pharmacy and warehouse and prepare monthly presentation for the main deviation versus budget
  • Quarterly presentation for Local and Group Management regarding financial and operational figures
  • Ensure accuracy and completeness of main figures of monthly closing for all companies
  • Work closely with other departments to understand and document variances between actuals and budget.
  • Directly involved in BI system reports development
  • Drive improvement in financial and operational processes through automation, standardization, systems and tools
  • Support for external auditor for yearly review

Fondată în 1990, Farmexim este prima companie de import și distribuție de medicamente din România, cu acoperire națională prin centrul logistic central de la Balotești și cele 10 puncte de lucru din principalele orașe ale țării: Timișoara, Oradea, Cluj, Sibiu, Brașov, Constanța, Galați, Iași, Ploiești și Craiova. Având un vast portofoliu de produse și o relație excelentă cu clienții (farmacii cu circuit deschis și de spital, drogherii, plafare și depozite de medicamente), Farmexim acționează ca o verigă de legătură între industria farmaceutică și pacienți.

Din iulie 2018, Farmexim și lanțul de farmacii Help Net fac parte din concernul german PHOENIX group. PHOENIX group, lider în piața farmaceutică din Europa, cu o prezență unică în 27 de țări, are o rețea de 161 de centre de distribuție, peste 2.700 de farmacii proprii în 14 țări europene, 39.000 de angajați și o cifră de afaceri de 27 miliarde de euro (2019/20). Viziunea PHOENIX group este să fie cel mai bun furnizor de servicii integrate de sănătate, oriunde își desfășoară activitatea.

Farmexim este o companie ambițioasă. Lucrăm în permanență pentru a ne adapta rapid operațiunile și pentru a asigura continuitatea activității noastre, cu responsabilitate față de echipele noastre și de standardele de siguranță și performanță cu care ne-am obișnuit angajații și partenerii. Datorită proceselor noastre bine coordonate, farmaciile și pacienții se pot baza pe un proces de livrare optim.

În fiecare zi, angajații noștri au un aport major la creșterea accesibilității medicamentelor pentru pacienții din toată țara. Alătură-te echipei Farmexim și vei putea avea și tu o contribuție de valoare pentru un întreg ecosistem: producători de medicamente, farmacii, spitale și pacienți. Vei avea acces la oportunități pentru dezvoltare profesională și personală și vei simți ce înseamnă să fii parte dintr-o companie mare, care și-a asumat cu adevărat rolul important pe care îl are în societate.

Oportunitățile noastre de carieră sunt deschise pentru profesioniști atît din domeniul farmaceutic, cât și din diverse alte domenii: Logistică, Comercial, Marketing, Vânzări, IT, Financiar, Juridic, HR, Managementul Calității, Administrare și mentenanță.

La Farmexim, valorile care ne ghidează sunt: respect, inițiativă, încredere și responsabilitate. Dacă aceste valori te reprezintă, te așteptăm în echipa noastră!

Expirat
Senior Financial Analyst - Balotesti  -  PHOENIX GROUP

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles