Publicat 26 Oct 2015 | Expiră 27 Nov 2015

Senior Developer C# / WCF, WPF

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- absolvent al unei facultăţi cu profil informatic sau student in anii terminali(Automatică, Informatica, Cibernetica sau altele în IT);
- Microsoft .Net framework 4.0/4.5, C# (in special WCF pentru back end si WPF pentru front end);
- Experienta de cel putin 2 ani in baze de date relationale : PLSQL + SGBD: Microsoft SQL Server, Oracle , Sybase;
- Experienta de cel putin 2 ani in dezvoltare Software - design patterns(MVVM, MVC), OOP;
- Experienta in tool-uri specifice .Net: TFS, ReSharper, DB (Sql Management Studio, Toad, Sql Profiler);
- Lucrul in echipa folosind metodologii Agile/SCRUM;
- dorinţa de a lucra la nivel profesionist şi de a fi recompensat corespunzător

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- realizarea de noi functionalitati conform specificatiilor;
-optimizarea algoritmilor aplicatiilor;
- implicare pe parcursul intregului ciclu de dezvoltare al produsului

OFERTA (BONUSURI, BENEFICII):
- Pachet salarial motivant
- Bonusuri
- Atmosfera de lucru profesionista
- O echipa tanara si entuziasta
- Acces la cele mai performante tehnologii hardware şi software

Obiectul de activitate al firmei este proiectarea si distributia de produse informatice si/sau solutii integrate pentru diferite domenii de activitate.( constructii , medicina, asigurari, farmacii,etc)
Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii � la cheie �, care se implementeaza dupa o analiza a obiectivelor si cerintelor de nivel inalt ale Clientului.

Cu sediul in Bucuresti SOFTEH PLUS are arie de acoperire nationala, prin reprezentanti in principalele orase ale tarii.

Pentru mai multe informatii: www.softeh.ro)

SOFTEH PLUS doreste sa aiba in echipa sa cei mai buni profesionisti.

Expirat
Senior Developer C# / WCF, WPF  -  Softeh Plus SRL