SENIOR CONTROLLER

COMPA SA SIBIU - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare economice si/sau tehnice
  • Experienta relevanta in activitati de controlling sau financiar-contabile
  • Cunostinte foarte bune de operare MS Office si SAP (modul Finaciar si/sau Controlling)
  • Persoana orientata spre rezultat si performanta
  • Abilitati de organizare si planificare a activitatii, gandire analitica
  • Bune abilitati de comunicare si relationare, capacitate de analiza
  • Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Realizeaza calculul preturilor pentru produsele si serviciile firmei
  • Participa la negocierea preturilor produselor/serviciilor cu clientii
  • Analizeaza ofertele de pret ale furnizorilor de materiale si semifabricate
  • Fundamenteaza, monitorizeaza si analizeaza costurilor de fabricatie pe produs, pentru produsele in fabricatie
  • Asigura corelatia intre costurile planificate, cele negociate si reactualizeaza costurile
  • Intocmestede situatii, rapoarte si analize specifice activitatii de Controlling
  • Intocmeste bugete.
Beneficii:
  • Sporuri salariale si zile de concediu suplimentar
  • Cresteri anuale ale venitului
  • Prime de Pasti, Craciun, Vacanta
  • Tichete de masa de 20 lei/zi
  • Formare la locul de munca
  • Transport gratuit.

COMPA este o companie romaneasca privata, care activeaza in special in industria auto. Exporta aproape 85% din productia sa in 23 de tari, pe trei continente si are colaborari stabile cu cateva dintre cele mai importante companii internationale din industria auto. Dinamismul ultimilor ani este confirmarea unei preocupari permanente pentru extinderea parteneriatelor in industria auto si in alte industrii. Preocuparile pentru calitate si protectia mediului recomanda COMPA drept unul dintre cei mai de incredere producatori. Confirmarea este data de certificatele ISO 9001, ISO 14001 si TS 16949. COMPA este o marca in ascensiune, sinonima cu dezvoltare, calitate, inovatie si gandire strategica.

Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 11 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022