SENIOR CONTABIL

INTERNATIONAL HOUSE - Die Deutsche Akademie 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- studii superioare de contabilitate;
- cunoștințe la zi de legislație financiar-contabilă, fiscalitate și contabilitate de gestiune;
- certificare de expert contabil sau în curs de certificare;
- exprienta pe un post similar, inclusiv activitate de controlling;
- foarte bune cunoștințe de operare PC: Windows, Microsoft Office, navigare internet , softuri contabilitate (preferabil Ciel), alte sisteme tip baze de date;
- excelente abilități de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă;
- persoană ordonată, atentă la detalii, cu inițiativă, capacitate de organizare a activității și de asumare a responsabilității;
- capacitate de analiză și sinteză, de respectare a termenelor limită;
- persoană proactivă, orientată către soluții și cu dorință de învățare permanentă;
- Inițiativă, flexiblitate și focus pe îndeplinirea obiectivelor personale și de echipă.

Descrierea jobului

Responsabilități:
- gestionarea întregului flux financiar contabil, efectuarea înregistrărilor contabile, întocmire declarații lunare, trimestriale;
- analizarea documentelor economice și financiare;
- exercitarea controlulului preventiv privind legalitatea operațiunilor contabile;
- gestionare stocuri materii prime, materiale, obiecte inventar;
- evidență furnizori, clienți;
- inventariere lunară/anuală;
- monitorizare și analiză a rezultatelor financiare prin comparație cu perioada precedentă;
- urmărirea executării bugetelor pe departamente și bugetului general;
- analize economice privind structura veniturilor și cheltuielilor;
- întocmirea și prezentarea către managementul societății de rapoarte financiare ori de câte ori sunt solicitate;
- alte sarcini financiar-contabile alocate de managerul direct.

Oferta:
- Mediu de lucru plăcut, într-o echipă care se sprijină reciproc pentru îndeplinirea obiectivelor;
- Stabilitatea locului de muncă;
- Program de lucru de 8 ore, balanță excelentă muncă-viață personală;
- Programe de well-being și de dezvoltare a inteligenței emoționale pentru angajați;
- Salariu motivant și corelat cu abilitățile demonstrate;
- Posibilitatea de dezvoltare și avansare.

INTERNATIONAL HOUSE este una din cele mai prestigioase institutii educaționale din Marea Britanie, cu sediul la Londra, creatoarea standardelor de predare a limbii engleze la nivel mondial.

INTERNATIONAL HOUSE BUCUREȘTI este un centru de limbi străine lider de piaţă ale cărui divizii pentru copii, English Kids Academy şi Die Deutsche Akademie Bukarest, aplică în exclusivitate în România Programul RULER al Yale University pentru dezvoltarea inteligenţei emoţionale în mediul şcolar.

Un element unic ce ne diferențiază de celelalte centre de limbi străine este faptul că International House București este singurul centru de pregătire a profesorilor din România pentru predarea limbii engleze la copii și adolescenți, curs moderat de Cambridge English Language Assessment, University of Cambridge.

De asemenea, suntem singurul centru de limbi străine cu 11 puncte de excelență din maximum 12, în inspecția independentă de la Evaluation and Accreditation of Quality Language Services (EAQUALS) din Marea Britanie, rezultat ce atestă standardele înalte de calitate la care lucrăm.
Publicat 9 Dec. 2022 Reactualizat 8 Ian. 2023 Expiră 8 Ian. 2023

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.