Senior Buyer / Specialist achizitii / Category Manager

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare
  • Experienta in achizitii de minimum 3 ani; poate constitui un avantaj expertiza in domeniul produselor alimentare
  • Abilităţi de comunicare (verbale şi scrise) si de negociere
  • Perseverenţă în atingerea obiectivelor propuse, orientare catre rezultat
  • Capacitate de sinteza si anticipare
  • Atitudine pozitiva, adaptabilitate
  • Limba engleză fluent
  • Cunoştinţe operare PC, pachetul Office, in special Excel
  • Experienta in utilizarea unui sistem informatic tip ERP

Descrierea jobului

• Coordoneaza activitatile de achizitii pentru categoriile de produse si partenerii furnizori alocati
• Identifica, negociaza, evalueaza si selecteaza potentialii furnizori de marfa si de servicii conexe (transport etc)
• Gestioneaza şi răspunde cererilor de achiziţie realizate de departamentul Vânzări
• Administrează derularea contractelor de achizitie
• Urmăreşte din punct de vedere logistic achizitiile de marfă până in momentul receptiei finale
• Pregateste periodic analize de categorie bazate pe rapoarte specifice

Marathon Distribution Group activeaza pe piata distributiei de produse alimentare din 1991.
Distribuim prin cele 16 puncte de lucru proprii produse alimentare destinate canalelor de distributie Retail si Food Service.
Categoriile dezvoltate de Marathon impreuna cu partenerii sai sunt: carne, semipreparate din carne, peste si fructe de mare, legume congelate, cartofi congelati, lactate, sosuri si dresinguri, condiment si baze de mancare, produse profesionale pentru cofetarii/ brutarii, produse de bacanie.
Suntem distribuitori ai marcii Olympia.
Colaboram cu toate retelele IKA prezente in Romania. Pentru mai multe informatii despre Marathon Distribution Group, va rugam vizitati site-ul companiei www.marathon.com.ro

Publicat 16 mai 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos