Publicat 10 Iul 2006 | Reactualizat 02 Aug 2006 | Expiră 10 Aug 2006

Senior Accountant

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii universitare in domeniul economic;
Experienta in post similar de cel putin 2-3 ani;
Experienta in utilizarea Excel-ului in mod intensiv pentru raportari
Cunoasterea temeinica a programelor din MS Office, in special Excel;
Cunoasterea limbii engleze ar fi un avantaj;
Cunostinte solide de legislatie financiar-contabila;
Experienta in lucru cu programe de contabilitate de tip ERP, cunoasterea Wizcount-ului constituie avantaj;
Seriozitate si implicate in munca, respectarea termenelor propuse;
Abilitati de comunicare, coordonare si organizare;
Persoana dinamica, cu spirit de echipa si rezistenta la stres.

Descrierea jobului

Inregistrarea notelor contabile complexe;
Participarea la inchiderea financiar-contabila lunara;
Identificarea si analiza elementelor de cost;
Elaborarea rapoartelor financiare si contabile pentru management (zilnice, saptamanale, lunare, anuale);
Intocmire situatii diverse pentru analiza interna;
Participarea la elaborarea situatiilor financiare si bugetare anuale ale societatii;
Verificarea corectitudinii inregistrarilor contabile;
Pregateste rapoartele financiar-contabile lunare, trimestriale si anuale catre Administratia Financiara;
Indeplinirea sarcinilor primite de la Directorul Financiar.

Beneficii:
Mediu de lucru agreabil, colectiv tanar, dinamic;
Pachet salarial motivant.

Greek Mutinational Company present on Romanian market since 2003 acting as an exclusive Home Entertainment Distributor for Columbia-Tristar , Twentieth Century Fox ,BBC , as well as other Independent studios is seeking for : Senior Accountant.

Expirat
Senior Accountant  -  SC Prooptiki Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles