Publicat 20 Oct 2008 | Reactualizat 18 Nov 2008 | Expiră 20 Nov 2008

Senior Accountant

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

•University degree in Economic – Finance-Accounting
•Minimum 3 years experience in accounting
•Excellent knowledge of Romanian accounting standard and fiscal issues
•Positive attitude, flexibility, strong communication and quick learner
•Good English knowledge

Descrierea jobului

•Performs and directs day to day accounting activity in accordance with local regulations;
•Establishes efficient procedures of accounting;
•Ensure financial support like budget follow-up, cash-flow preparation;
•Prepare various reports, summaries and special projects as required by management;
•Prepare monthly returns and financial statements ;
•Maintain good relationship with banks, local authorities, customers &suppliers, auditors;
•Prepare monthly payroll: process the salary data, calculate the salary taxes and generates the due statements
•Assistance to local authorities for VAT reimbursement.

Firma cu peste 40 de ani de experienţă internaţională în domeniul imobiliar şi construcţii. În activitatea sa, Neocity Group se concentrează pe exploatarea oportunităţilor rezidenţiale şi comerciale pentru a deveni astfel liderul din industrie.

Expirat
Senior Accountant  -  City Park Management SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles