Publicat 07 Oct 2008 | Reactualizat 04 Nov 2008 | Expiră 07 Nov 2008

SENIOR ACCOUNTANT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara
- Studii superioare in domeniul economic
- Cunoştinţe solide de legislaţie financiar - contabilă
- Cunostinte temeinice de operare MS Excel, Word, Outlook
- Cunoştinţe solide de contabilitate, cunoştinţe de gestiune

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
- Inregistrarea corecta a tuturor operatiunilor financiar-contabile
- Intocmirea balantelor, bilanturilor,contului de profit si pierdere , notelor explicative , cash-flow-uri (RON si in valuta) sub indrumarea contabilului sef
- Raspunde pentru asigurarea, planificarea, urmarirea si verificarea incasarilor si platilor zilnice, respectiv pentru actualizarea saptamanala a fluxului de numerar
- Intocmeste documentatia necesara pt aplicatiile de finantare ale companiei
- Asigura desfăşurarea activităţii financiar-contabile în conformitate cu legislaţia de specialitate, prin documentarea la zi cu privire la aceasta
- Raspunde pt intocmirea la timp si corecta a raportarilor financiare, atat cele pt institutiile statului, cat si cele pt managementul intern al companiei
- Realizeaza raportari financiar-contabile ad-hoc, la solicitarea directorului general al companiei si contabilului sef
- Raporteaza managementului rezultatele financiare ale companiei
- Respectarea disciplinei financiar-valutare
- Asigura buna gestionare a patrimoniului companiei prin elaborarea şi comunicarea la nivelul firmei a procedurilor de lucru în probleme de gestiune a patrimoniului; organizarea inventarierii patrimoniului.

BENEFICII
- salariu atractiv;
- bonuri de masa;
- telefon + laptop
- mediu de lucru placut.

Descrierea companiei

companie producatoare de uleiuri de motor

Expirat
SENIOR ACCOUNTANT  -  LLK LUBRICANTS ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles