Publicat 06 Oct 2008 | Reactualizat 05 Nov 2008 | Expiră 06 Nov 2008

Senior Accountant

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CUNOSTINTE:

Absolvent de studii superioare in domeniul economic
Experienta in domeniul de leasing
Experienta de lucru cu raportari BNR
Cunostinte solide in domeniul financiar-contabil
Cunostinte de operare Microsoft Office
Fluenta in limba engleza reprezinta un avantaj

APTITUDINI:

Gandire analitica
Orientare catre client si servicii
Orientare spre rezolvarea problemelor si obtinerea de rezultate
Abilitate de a lucra in conditii de stress
Capacitate de relationare si lucru in echipa
Adaptabilitate

Descrierea jobului

- Este responsabil de registrul de casa ;
- Efectueaza plati catre furnizorii si clientii firmei;
- Este responsabil de relationarea cu institutiile statului si cu banca;
- Asigura corespondenta cu tertii, pentru asigurarea corectitudinii datelor si documentelor transmise, precum si asigurarea transmiterii acestora la timp;
- Verifica si asigura aplicarea legislatiei in vigoare si respectarea procedurilor de lucru pentru operatiunile aflate in aria sa de control;
- Pregateste raportarile cerute de autoritati (Banca Centrala, autoritatile fiscale);
- Pregateste rapoarte periodice catre BNR;
- Dezvolta si testeaza aplicatii pentru a asigura acuratetea informatiei.

Piraeus Bank Group are o prezenta internationala in plina crestere, concentrata in principal in Europa de Sud-Est, dar si in centrele financiare din Londra si New York.

Piraeus Leasing Romania IFNA SA a fost infiintata in anul 2002 si este membru al Piraeus Bank Group. Compania activeaza in domeniul serviciilor financiare si anume finantarea in sistem leasing financiar.

Cresterea constanta a portofoliului de clienti este o dovada a calitatii serviciilor noastre. Relatiile speciale creeate de-a lungul timpului cu clientii impreuna cu personalul specializat, au dus la colaborari de lunga durata cu partenerii nostri, ale caror proiecte de investitii au fost piatra de temelie in elaborarea politicii noastre.

Strategia noastra de dezvoltare consta in oferirea de servicii adaptate politicii investitionale a partenerilor nostri, ce are ca si rezultat o colaborare profitabila si echitabila de ambele parti.

Expirat
Senior Accountant  -  Piraeus Leasing I.F.N.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles