Publicat 23 Mai 2008 | Reactualizat 22 Iun 2008 | Expiră 23 Iun 2008

SENIOR ACCOUNTANT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Absolvent Studii Superioare Economice, experienta min 3 ani
-Calitatea de Auditor stagiar, constituie un avantaj
-Aptitudini de lucru cu PC (Word, Excel)
-Cunostinte de legislatie fiscala si contabila
-Cunostinte de limba engleza
-Calitati personale: organizare, meticulozitate, creativitate,concentrare, responsabilitate si abilitatea de a lucra in echipa

Descrierea jobului

Pentru pachetul de clienti repartizati, angajatul nostru va trebui sa faca urmatoarele:
- verificare arhivare documente primare si fiscale;
- introducere note contabile corespunzatoare documentelor primare;
- completare registre obligatorii, calcul amortizare;
- calculare impozite si taxe, sub supravegherea Consultantului Fiscal
- operatiuni contabile aferente inchiderii de luna, balanta de verificare;
- bilant;
- relatia cu Administratia Financiara privind vectorul fiscal, certificate;
- pe masura insusirii cunostintelor necesare- consultanta fiscala, evaluari si analize pentru banci etc.
- colaborare cu echipa de audit (part time din timpul de lucru)

Avantaje
-oportunitatea de a lucra intr-o firma tanara, in plina dezvoltare, cu un salariu motivant
-posibilitate de stagiu pentru cei care care acced la calificari profesionale superioare (CECCAR si CAFR)

Grupul de firme specializate din care facem parte ofera servicii de audit financiar, audit intern, auditul proiectelor, consultanta financiara si fiscala, contabilitate si salarizare pentru companii medii si mari, locale si multinationale. Experienta practica de noua ani, corelata cu pregatirea teoretica, ne pozitioneaza astazi ca experti in acest domeniu.

Serviciile de calitate si oamenii sunt cele mai importante resurse pentru noi.

Expirat
SENIOR ACCOUNTANT  -  C&P CONSULTING&PROCUREMENT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles