Publicat 14 Mai 2008 | Reactualizat 12 Iun 2008 | Expiră 14 Iun 2008

Senior Accountant

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

Principalele cerinte:

• Studii economice superioare
• Vechime – minim 2 ani in domeniul financiar contabil
• Cunostinte – operare PC (Windows, MS Office, Internet Explorer, Multicash, alte programe informatice specifice domeniului)
• Aptitudini - capacitate de analiza si sinteza; capacitatea de a lucra cu termene (dead-line-uri) stricte
• Limbi straine – engleza, nivel foarte bun
• Alte cerinte - persoana dinamica, comunicativa si sociabila; corectitudine, integritate, tenacitate, seriozitate

Atributii si responsabilitati:

• Efectueaza operatiuni bancare (plati furnizori, ordine de plata bugetare, etc.)
• Tine relatia cu partenerii de afaceri (banci, clienti, furnizori)
• Verifica incasarile si provenienta acestora
• Preia si verifica seturile de documente remise catre contabilitate de celelalte departamente (deconturi, facturi, etc.) sau direct de la partenerii externi
• Tine evidenta mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar
• Inregistreaza cronologic in programul de contabilitate documentele contabile
• Intocmeste periodic soldul bancar si al casei (lei si valuta)
• Intocmeste declaratiile bugetare si alte raportari cerute de legislatia specifica in asigurari
• Verifica schimbarile legislative ce apar, cu ajutorul programelor de legislatie
• Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor
• Alte sarcini solicitate de supervizorul direct care sunt strict legate de activitatea financiar-contabila a companiei

Competenta postului si limite de actiune:

• Realizarea calitativa si in termen a lucrarilor efectuate, precum si a exactitatii datelor furnizate
• Respectarea legalitatii si a procedurilor de lucru prevazute in codul intern de conduita si al regulamentului intern
• Respectarea normelor legale privind secretul si confidentialitatea datelor si informatiilor

Relatii:

• Ierarhice – este subordonat Directorului Financiar; nu are persoane in subordine
• Functionale – relatii de serviciu cu toate departamentele companiei, precum si cu alte persoane juridice si fizice ce au tangenta cu sfera sa de activitate

Beneficii:

• Salariu motivant
• Cursuri de specialitate
• Perspective de dezvoltare si promovare
• Mediu de lucru profesionist

Companie multinationala care activeaza in industria asigurarilor life si non life.

Expirat
Senior Accountant  -  Cardif Asigurari SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles