Senior Accountant

Omnia Europe S.A. - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Pentru extinderea departamentului Financiar - Contabilitate, recrutam doua persoane pentru pozitia de Senior Contabil, cu urmatoarele cerinte:
  1. Studii universitare in domeniul economic si financiar-contabil (de preferinta absolvent al Facultatii de Contabilitate si Informatica de Gestiune - ASE);
  2. Stagiar sau membru CECCAR (reprezinta un avantaj);
  3. Bune cunostinte ale legislatiei fiscale nationale (Cod Fiscal si Cod de Procedura Fiscala);
  4. Experienta de minim 3 ani in pozitia de senior-contabil;
  5. Fluenta in limba engleza, atat scris cat si vorbit; limba Turca constituie un avantaj;
  6. Bune abilitati de utilizare a pachetului MSOffice;
  7. Capacitatea de a gestiona termene stranse;
  8. Gandire logica si sistematica;
  9. Persoana organizata, responsabila, comunicativa, cu spirit de echipa si determinata sa evolueze profesional.

Descrierea jobului

  1. Tinerea evidentei contabile pana la nivel de balanta de verificare;
  2. Determinarea impozitelor si taxelor si intocmirea declaratiilor prevazute de legislatia in vigoare;
  3. Intocmirea situatiilor financiare;
  4. Intocmirea lunara a bugetului de venituri si cheltuieli;
  5. Asistarea managementului la elaborarea anuala a bugetului de venituri si cheltuieli;
  6. Intocmirea de rapoarte solicitate de management.
Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos