SEF TURA DEPOZIT PRODUSE ALIMENTARE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii medii/superioare preferabil tehnice sau economice;
- Experienta pe un post similar de cel putin 3 ani;
- Cunoștințe legate de sistemele asociate lanțului de distribuție –aprovizionare (depozitare, transport, distribuție);
- Atitudine proactivă și gândire strategică;
- Abilități crescute de lucru în Pachetul MsOffice;
- Are experienta in pregatirea comenzilor pe baza unei facturi/aviz/nota dе comanda;
- Cunoasterea legislatiei in vigoare cu privire la protectia muncii in depozit, proceduri in situatii de urgenta, securitatea depozitului, responsabilitatile anuale de inregistrare a utilajelor din depozit la CNCIR – lize electrice, lize manuale computerizare etc;
- Bune abilitati de comunicare, organizare si atentie la detalii;
- Bune abilitati de invatare si flexibilitate.

Descrierea jobului

- Sa coordoneaze si sa supervizeaze activitatea personalului din subordine;
- Sa urmaresca respectarea procedurilor de lucru pe toate fluxurile din depozit;
- Administreaza resursele alocate - personalul, utilajele, materialele si restul dotarilor (rafturi, echipamente auxiliare etc.);
- Manifesta spirit organizatoric si initiativa personala in rezolvarea problemelor curente in cadrul depozitului;
- Sa urmaresca indosarierea, arhivarea si pastrarea documentelor care se intocmesc in cadrul depozitului intr-o maniera eficienta;
- Verifica si coordoneaza activitatea personalului din subordine privind procesul de receptive, livrare, sortare, depozitare si retur a marfurilor;
- Asigura corectitudinea si verificarea fluxului informational precum si a tuturor proceselor privind miscarile de marfuri;
- Raspunde de verificarea si receptia fizica a marfurilor primite de la furnizori si transmite Departamentului de Achizitii eventualele diferente;
- Verifica si coordoneaza activitatea de receptive a retururilor de marfuri si primite de la clienti si transmite Departamentului de Vanzari eventualele diferente constatate pentru a dispune ulterior emiterea documentelor conforme;
- Raspunde de inventarierea periodica a produselor alaturi de echipa din subordine precum si de urmarirea si verificarea stocurilor fizice de marfuri din depozit;
- Coordonarea activitatii de colectare a ambalajelor reciclabile;
- Tine evidenta pontajului lunar pentru personalul din subordine si il transmite Sefului de Depozit;
- Participa activ si sprijina personalul din subordine in rezolvarea sarcinilor curente;
- Se lucreaza in ture, la temperatura controlata.

Oferta noastra:
- Pachet salarial motivant;
- Tichete de masa;
- Prime anuale;
- Telefon mobil.

Firma Josi este o companie tanara, cu potential mare si ambitii pe masura. A luat fiinta ca o afacere de familie, cu numai doi angajati si, in scurt timp, a devenit unul din principalii distribuitori de produse lactate pentru marile magazine din Bucuresti si judetul Ilfov. Josi Logistic va ofera o gama variata de produse lactate cum ar fi: branza de vaci, oaie si capra din diferite zone ale tarii, cascaval - diferite sortimente, branza topita, iaurt, sana, smantana, lapte batut, unt si margarina si, pe langa acestea, masline si oua.

Publicat 29 apr. 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos