Publicat 08 Sep 2014 | Reactualizat 06 Oct 2014 | Expiră 10 Oct 2014

Şef Serviciu Sisteme Informatice

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Certificat de calificare Operator Calculator Electronic şi Reţele
• Cunoştinţe hardware, infrastructură reţele
• Cunoştinţe sistem de operare Windows
• Capacitate de comunicare, flexibilitate, loialitate
• Limba engleză

Descrierea jobului

• Coordonează şi verifică activitatea Departamentului Sisteme Informatice din cadrul magazinului
• Răspunde la solicitările utilizatorilor tehnicii de calcul legate de funcţionarea şi folosirea acesteia
• Asigură stocul pentru materiale consumabile
• Se asigură că sunt respectate toate regulile de securitate a informaţiei şi procedurile de autorizare în sistemele informatice conform procedurilor în vigoare
• Se asigură că toate casele sunt funcţionale şi cuplate la serverul de Magazin
• Verifică accesul la aplicaţiile folosite în magazin
• Operează în sistem comenzile manuale, corecţiile de stoc, anulările de comenzi, modificările de articole, stornările de retur.
• Declanşează şi aplică inventarele parţiale şi anuale, generează listele temporare şi finale de inventar

METRO Cash & Carry România a deschis primul magazin în Octombrie 1996, fiind şi prima companie care a introdus pe piaţa din România un nou sistem de vânzare - cash & carry.
În anii următori, compania şi-a concentrat activitatea pe extinderea reţelei, ajungând astăzi la un număr de 32 de centre de distribuţie, cu o suprafaţa totală de peste 190.000 de metri pătraţi. Încă de la intrarea sa pe piaţă, METRO Cash & Carry şi-a concentrat activitatea spre a oferi clienţilor săi profesionişti o gamă variată de produse, cu un raport optim calitate-preţ.
Pentru consolida relația cu clienții săi profesioniști, METRO Cash & Carry România a lansat, în anul 2008, Centrul de competență în gastronomie și Centrul de pregătire pentru revânzători.
În 2010, compania a lansat un noul concept METRO Punct, iar în anul 2012, a deschis METRO Magazin Online, primul magazin de profil din domeniul cash & carry din România.
Începând cu martie 2012, METRO România a introdus programul de sprijinire a comercianților tradiționali LaDoiPași, construit pentru a susține micile magazine independente, prin servicii de consultanță, instruire, asistență de marketing etc. În iunie 2013, rețeaua LaDoiPași a atins peste 600 puncte funcționale în întreaga țară.
În data de 31 mai 2012, METRO Cash & Carry România a lansat programul De-ale noastre, o premieră pe piața românească, pentru a sprijini producătorii locali de legume, produsele rezultate fiind comercializate în întreaga rețea METRO România.

Expirat
Şef Serviciu Sisteme Informatice  -  SC METRO Cash & Carry Romania S.R.L.