Sef Serviciu Risc - BT Pensii

BT Pensii - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare încheiate
Experiență de cel puțin 3 ani în domeniul financiar – exepriența anterioară în audit/control intern/administrarea riscurilor reprezintă avantaj
Atitudine proactivă, responsabilă
Atenție la detalii, rigoare, conștiinciozitate
Cunoștințe Microsoft Office

Descrierea jobului

Elaborarea de politici și proceduri adecvate pentru identificarea, evaluarea, măsurarea, raportarea, controlul și gestionarea riscurilor,
Monitorizarea limitelor corespunzătoare privind expunerea la riscuri
Stabilirea de procese, tehnici si modele adecvate pentru evaluarea riscurilor si limitarea expunerilor la riscuri
Analizarea modului în care planurile alternative de care dispune administratorul corespund situațiilor neprevăzute cu care acesta s-ar putea confrunta
Elaborarea și actualizarea scenariilor privind testele de stres și propunerea de măsuri corective, după caz
Întocmirea rapoartelor de risc

BT Pensii o institutie financiara nebancara membra a Grupului Financiar Banca Transilvania.

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 9 iun. 2022 Expiră 9 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos