Publicat 14 Aug 2019 | Reactualizat 25 Aug 2019 | Expiră 13 Sep 2019

Sef serviciu mentenanta in Unirea (sat Dumbrava), jud. Alba

1 post

Candidatul ideal

Profilul candidatului ideal:

  • Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara;
  • Studii superioare in domeniul ingineriei (preferabil inginerie electro sau electro-mecanica);
  • Limba germana – cunoasterea limbii maghiare reprezinta avantaj;
  • Capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
  • Capacitate de anticipare, gandire structurata;
  • Abilitati de comunicare (scris si vorbit) si negociere;
  • Abilitati de lucru in echipa, capacitatea de a motiva si a mobiliza membrii echipei;
  • Rezistenta la stres
  • Disponibilitate de a lucra, atunci cand este cazul, in weekend;
  • Dorinta de invatare permanenta;
  • Capacitate de decizie si de gestionare a stresului.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Activitatea se va desfasura in cadrul fabricii din comuna Unirea (sat Dumbrava), judetul Alba
  • Elaborarea, implementarea si actualizarea planului de mentenanta al tuturor utilajelor si echipamentelor folosite in fabrica;
  • Efectuarea mentenantei predictive, preventive si intreprinderea de actiuni corective si aplicarea de corectii unde este cazul;
  • Propunerea imbunatatirii gamei de mentenanta preventiva primara, al doilea si al treilea nivel;
  • Urmarirea indeplinirii activitatilor de mentenanta preventiva de catre tehnicienii de mentenanta in conformitate cu planificarea stabilita;
  • Contribuirea la reducerea numarului de defecte/rebuturi prin propunerea de masuri de imbunatatire a mentenantei preventive;
  • Asigurarea suportului tehnic ;
  • Asigurarea transmiterii de informatii tehnice catre intreg colectivul ;
  • Participarea la proiectele de imbunatatire echipamente;
  • Urmarirea si propunerea imbunatatirii proceselor departamentului în care este implicat;
  • Urmarirea si participarea activa in atingerea obiectivelor departamentului;
  • Asigurarea legaturii cu furnizorii de echipamente in cazul defectelor tehnice.
  • Inlocuieste directorul de fabrica

Beneficii:
  • Salariu lunar fix
  • Bonuri de masa
  • Telefon de serviciu
  • Laptop
  • Decontare transport

Leier Rom SRL este membra a Leier holding cu sediul in Austria.
Societatea produce materiale de constructii din beton la fabrica din Unirea. De asemenea se afla in constructie o fabrica de materiale de constructii din beton in judetul Arad. Totodata Leier Rom este actionarul majoritar al Brikston Constuction Solutions SA Iasi, producator de caramida ceramica.

Sef serviciu mentenanta in Unirea (sat Dumbrava), jud. Alba  -  Leier Rom

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles