Publicat 03 Dec 2017 | Reactualizat 31 Dec 2017 | Expiră 03 Ian 2018

Sef Serviciu Financiar-Contabilitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare finalizate - profil economic;
• Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara;
• Cunoasterea aprofundata a legislatiei in vigoare in domeniul financiar- contabil;
• Abilitati de planificare, organizare, coordonare si comunicare;
• Cunostinte avansate de utilizare PC: MS Office si operare soft-uri contabile;
• Abilitati de negociere, consultanta si conciliere;
• Comportament intreprinzator, initiativa, flexibilitate in gandire, receptivitate la solicitarile profesionale, capacitate de mobilizare personala pentru incadrarea in termenele stabilite.

Descrierea jobului

• Asigura organizarea si gestionarea in mod eficient a integritatii patrimoniului in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatii
• Organizeaza si coordoneaza activitatea financiar - contabila in conformitate cu legislatia in vigoare, raspunde de stabilirea corecta a documentelor care se intocmesc si de circuitul lor in cadrul societatii
• Intocmeste bugetul general al societatii prin consolidarea bugetelor departamentale, verifica periodic executia bugetara (planificat vs realizat) , asista metodologic sefii de departamente pentru intocmirea si executarea bugetelor proprii
• Organizeaza si coordoneaza controlul financiar preventiv, stabilind operatiunile si documentele ce se supun controlului financiar preventiv precum si persoanele care exercita acest control;
• Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere de luna a exercitiului financiar-contabil, asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale
• Raspunde de efectuarea inventarierii generale a patrimoniului, asigura suportul logistic in derularea efectiva a activitatii de inventariere si urmareste modul de valorificare a rezultatelor inventarierii
• Elaboreaza si implementeaza procedurile interne financiar- contabile
• Intocmeste rapoarte de analiza financiara si diagnoza , efectueaza analiza financiar contabila pe baza de bilant pe care o prezinta actionariatului
• Promoveaza initiativa si evalueaza personalul din subordine , raspunde de pregatirea profesionala a salariatilor din subordine si propune masuri pentru perfectionarea cunostintelor acestora.
• Raspunde de respectarea disciplinei financiar-valutare;
• Raspunde de calitatea raportarilor si a informarilor realizate de departamentul economic la termenele stabilite prin reglementari interne sau prin alte acte normative;

Farmacia Unica este un lant zonal farmaceutic cu 25 farmacii in portofoliu, care activeaza in orasele Galati, Braila, Tecuci precum si in mediul rural din judetele Galati si Vrancea.
Obiectivul primordial al Farmaciilor UNICA este acela de a oferi pacientilor servicii si produse la cele mai inalte standarde de calitate, asigurand in permanenta un plus de grija si de valoare pentru fiecare individ in parte.
Farmacia Unica este farmacia ta, abordabila, prietenoasa si aproape de tine, un partener de nadejde la care poti apela, mereu, cu incredere!

Expirat
Sef Serviciu Financiar-Contabilitate  -  FARMACIA UNICA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles