Șef serviciu Financiar Contabil - Financial Controller

Zauner Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • studii superioare absolvite în domeniul Economic;
  • calitatea de membru C.E.C.C.A.R. constituie avantaj;
  • experiență într-o poziție similară;
  • cunoștințe solide privind legislația fiscală și financiar-contabilă;
  • abordare energică, orientat spre rezultate și proactiv;
  • abilități de conducere;
  • cunoștințe avansate de limba engleză;
  • cunoștiințe de operare PC: MS Office (Excel, Word, Outlook);
  • cunoașterea programului Winmentor constituie avantaj.

Descrierea jobului

  • verificarea documentelor contabile și asigurarea supervizării financiar-contabilă al acestora;
  • întocmirea balanței contabile și a situațiilor financiare anuale;
  • întocmirea declarațiilor și rapoartelor periodice;
  • asigurarea acurateții și livrării la timp a situațiilor financiare;
  • urmărirea și aplicarea prevederilor legale în domeniul fiscal;
  • contribuirea la performanța economică a companiei, furnizând analize și consultanță de specialitate;
  • elaborarea de rapoarte și analize, auditând activitatea curentă și propunând soluții de îmbunătățire al eficienței companiei din punct de vedere financiar-contabil.

Oferim:
  • pachet salarial atractiv;
  • posibilităti reale de dezvoltare profesională într-o companie cu o evoluție continuă;
  • sprijin din partea unei echipe unite pentru o integrare plăcută, într-o atmosferă de respect și colegialitate.

Compania Zauner Romania face parte din, ZAUNERGROUP, cu peste 680 de angajați în prezent la nivel de grup, astfel suntem unul dintre cei mai mari și mai de succes angajatori în construcția de instalații industriale din Europa.
Oferim personalului înalt calificat și motivat, oportunități interesante și posibilități de dezvoltare.

Publicat 26 nov. 2021 Reactualizat 24 dec. 2021 Expiră 26 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos